„Zdrowe środowisko…

Rozmaitośći

to dla nas wszystko” – poprzez zabawę uczniowie starachowickich szkół podstawowych przyswajali proekologiczne zachowania, które mają służyć ludziom a tym samym środowisku.

Warsztaty edukacyjne, adresowane do uczniów klas 0 – VIII ze Szkół Podstawowych nr 12 i 13 w Starachowicach odbyły się w ramach projektu edukacyjnego „Zdrowe środowisko” zorganizowanego przez Zakład Energetyki Cieplnej w Starachowicach przy dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z Kielc.
– Poprzez te warsztaty chcemy osiągnąć najtrudniejsze, a zarazem najważniejsze zadanie edukacji ekologicznej, jakim jest zmiana przyzwyczajeń  i nawyków odnośnie ochrony środowiska naturalnego u dzieci – mówi Marcin Pocheć, prezes Zarządu ZEC w Starachowicach. – Dzieci ze szkół zdobywają wiedzę dotyczącą odzyskiwania i unieszkodliwiania odpadów, oraz przekształcania ich w procesie termicznego przekształcania w energię elektryczną i cieplną.

Podczas warsztatów, uczniowie korzystali z ekspozycji i stanowisk warsztatowych, jak „Rowerowe Kino”, napędzane przez jazdę na rowerze, mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej bogate w gry i zabawy komputerowe, gra planszowa „Wszystko wiem!”, mój eko Dom – namiot z grafiką wnętrza domu, który urządzają uczniowie, eko Memory o oszczędzaniu energii, mega puzzle i wystawa „Zadbaj o klimat”.

W ramach warsztatów był poczęstunek oraz materiały edukacyjne o tematyce proekologicznej.

ewan

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.