U koleżeństwa za miedzą

Kultura Pawłów Rozmaitośći

Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek oraz Dnia Bibliotekarza przypadających (8 – 15 maja) na zaproszenie dyr. Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Bodzentynie Marty Janickiej, 10 klubowiczów DKK z GBP w Pawłowie odwiedziło tamtejszą książnicę.
Po drodze wycieczkowicze wstąpili do Tarczka, aby zwiedzić perełkę tego regionu – zabytkowy kościół pw. św. Idziego Opata. W zwiedzaniu przewodniczył nam ks. Radosław Sobalkowski- proboszcz tej parafii, który bardzo ciekawie i szczegółowo przybliżył nam historię kościoła i Tarczka.
Potem udali się bezpośrednio na spotkanie w Bodzentynie, w którym oprócz klubowiczów z DKK wraz z dyr. biblioteki Martą Janicką uczestniczył również Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba, a także Prezes Towarzystwa Przyjaciół Bodzentyna Michał Rachtan. Burmistrz złożył wszystkim bibliotekarkom życzenia z okazji ich święta, a na ręce Teresy Sobczak – dyr. GBP wręczył bukiet kwiatów.
Panie bibliotekarki były mile zaskoczone i usatysfakcjonowane. Michał Rachtan natomiast oprowadził po mieście, pokazując urocze jego zakątki, tj. ruiny zamku, Kościół parafialny Wniebowzięcia NMP i św. Stanisława Biskupa oraz górny rynek. Dekakowicze byli pod wrażeniem jego ogromnej wiedzy. Już umówiono się na następne spotkanie i zwiedzanie dalszej części Bodzentyna.
Bibliotekarki z Pawłowa dziękują dyrektor Marcie Janickiej i pracownikom Biblioteki za zorganizowanie spotkania integracyjnego, podczas którego mogli się wzajemnie poznać i wymienić doświadczenia. Dzięki wzajemnej wymianie książek mogli porozmawiać o tych przeczytanych przez oba Kluby.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.