XXII Jarmark Sztuki Ludowej

Rozmaitośći

Barwne stoiska, wesoła muzyka, tańce a do tego piękna pogoda. W niedzielę, 14 sierpnia w Iłży odbył się już 22. Iłżecki Jarmark Sztuki Ludowej.

Jarmark uroczyście otworzył zastępca burmistrza Marek Łuszczek. Następnie przez cały czas bawiły widzów lokalne kapele oraz zespoły ludowe. Podczas Jarmarku odbył się konkurs dla twórców, w tym roku pod wspólnym hasłem „Pamiątka z Iłży”. Dzięki temu widzowie mogli zobaczyć artystów przy pracy lub nawet samemu spróbować własnych sił w danej twórczości. Można było obejrzeć i kupić gliniane garnki, koguciki, dwojaki, dzbany i kubki a także samemu spróbować sił na kole garncarskim i „wyczarować” dzbanek dla siebie. Zwiedzający podziwiali misterne hafty, koronki, rzeźby, obrazy, wyroby z gliny i wikliny, ozdobne tkaniny i cudeńka z pereł i innych materiałów.

Na tegorocznym Jarmarku mogliśmy zobaczyć twórców wielu dziedzin rękodzielniczych m. in. garncarstwa, tkactwa, lalkarstwa, kowalstwa, krawiectwa, rzeźbiarstwa, wikliniarstwa malarstwa, haftu i koronki na prawie 60 barwnych stoiskach. Z roku na rok impreza ma zasięg coraz bardziej ponadregionalny. Oprócz artystów z regionu radomskiego, mogliśmy zobaczyć gości z województw świętokrzyskiego, mazowieckiego, lubelskiego i łódzkiego

O godzinie 18:00 wystąpił zespół z programem, pt.: „Wehikuł czasu”, który bawił publiczność hitami z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Zwieńczeniem całej imprezy była zabawa ludowa, która rozpoczęła się o 20:30 i trwała do późnych godzin wieczornych.

W ogłoszonym konkursie wzięło udział 41 osób a nagrodzono 30 twórców w 9 dziedzinach twórczości artystycznej.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.