Poszukują pracowników

Rozmaitośći

Firma Cerrad buduje kolejny, trzeci już zakład produkcyjny w Starachowicach. Nowa inwestycja, dzięki której szanse na zatrudnienie ma ok. 100 osób została rozpoczęta w lipcu br. Tym razem będzie to produkcja płytek wielkogabarytowych.

– Uruchomienie produkcji planujemy w marcu przyszłego roku – zapowiada Halina Bąk, prezes Zarządu firmy Cerrad. – W związku z  firma poszukuje i zatrudni pracowników na stanowiska mechanik maszyn, elektryk, elektryk – automatyk, elektromechanik, operator wózka widłowego oraz pracowników do obsługi urządzeń ceramicznych przy linii produkcyjnej. Rekrutacja już trwa, gdyż chcemy prowadzić sukcesywne szkolenia podczas montażu urządzeń. By przed rozpoczęciem produkcji, pracownicy byli już przeszkoleni w zakresie obsługi.

Firma Cerrad działa na starachowickim rynku od 1994 roku. Obecnie zatrudnia ok. 400 osób. Specjalizuje się głównie w produkcji płytek gresowych i klinkierowych. Odbiorców ma przede wszystkim w Europie. Główne rynki zbytu to: Niemcy, Rumunia, Czechy, Słowacja, Ukraina, Białoruś, Mołdawia, Bułgaria, Litwa, Łotwa, Estonia, Rosja, Kazachstan, Azerbejdżan oraz Węgry. Stawiając na rozwój i nowe technologie gruntownie zmodernizowano linie produkcyjne. To w Starachowicach znajduje się jedyna w Polsce i jedna z trzech tego typu fabryk na świecie produkująca innowacyjne płytki V-shape.

W 2015 otworzono nowy zakład produkujący płytki gresowe. Na 18 tysiącach metrów kwadratowych powstała jedna z najnowocześniejszych linii produkcyjnych w Europie, wyposażona m.in. w najdłuższy piec do wypału – 140 metrów. Obecnie firma jest w stanie wyprodukować nawet 9 mln m.kw. płytek rocznie. Produkty firmy poddawane są ścisłej kontroli jakości według europejskiego systemu zarządzania jakością ISO 9001, posiadają atesty oraz krajowe i zagraniczne certyfikaty.

CV można składać osobiście w siedzibie firmy w Starachowicach przy ul. Radomskiej 49 b, bądź kierować na adres: praca@cerrad.pl z uwzględnieniem nazwy stanowiska.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.