E-cmentarz już dostępny

Rozmaitośći

W końcu gmina Starachowice zadbała i postarała się o to, o co mieszkańcy miasta prosili m.in. za pośrednictwem TYGODNIKA od  lat. Za pomocą internetowej wyszukiwarki cmentarze komunalne gminy Starachowice (Radomska/Polna/Zgodna) możemy znaleźć wszelkie informacje o osobach zmarłych, miejscu ich pochówku, informacje o rocznicach śmierci, regulamin cmentarza, a także zdjęcia grobów.

– E-cmentarz pomoże odnaleźć groby bliskich i znajomych – informuje Marek Materek, prezydent miasta. – Korzystają z niego już osoby, które z różnych powodów nie mogły przyjechać na groby swoich bliskich przy okazji Wszystkich Świętych. Mogli zobaczyć w jakim stanie jest grób. To także ogromne ułatwienia dla tych, którzy szukają miejsca pochówku nie tylko bliskich, ale też znajomych.

W internetowej wyszukiwarce póki co można znaleźć groby osób pochowanych na cmentarzach komunalnych. Prezydent będzie zachęcał księży, administratorów cmentarzy parafialnych, by nekropolie kościelne zostały dołączone do stworzonej już bazy – co ułatwiłoby znacznie wyszukiwanie nazwisk.

– Na początku przyszłego roku zamontujemy na cmentarzach tabliczki z numerami alejek i sektorów. To dodatkowo ułatwi odnalezienie internetowej lokalizacji fizycznie na cmentarzu – dodaje prezydent.

E-cmentarz to kolejna tegoroczna inwestycja gminy w nekropolie. Koszt stworzenia i wdrożenia bazy wyniósł 30 tys. zł. Adres: www.mogily.pl

W tym roku miasto wydatkowało ok. 1,7 mln zł w rozbudowę cmentarza komunalnego przy ul. Radomskiej. Powstało sześć sektorów, gdzie jest miejsce na 1.178 grobów oraz 420 miejsc na urny w specjalnej budowli. Wykonano też elementy małej architektury, w tym kolumbarium (gdzie wydzielono również miejsce pochówku dzieci nienarodzonych), miejsce gromadzenia odpadów, ustawienie koszy na śmieci, ławek, tablic informacyjnych, nasadzenia zieleni.Do dyspozycji są także całodobowe TOI TOIe.

1 Komentarz dla “E-cmentarz już dostępny

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.