Kuba! Pamiętamy!

Rozmaitośći

Kuba dążył do wyznaczonego celu, a mierzył bardzo wysoko. Tak cieszył się, że został studentem Akademii Muzycznej, zginął jadąc na zajęcia. Śmierć spotkała młodego mieszkańca Wąchocka, w najmniej spodziewanym momencie. Na drodze w Głogowie Małopolskim, w powiecie rzeszowskim, na Podkarpaciu. Miał tylko 24 lata. Jego pasją była muzyka. Grał w skarżyskim zespole Shapeles. Był wspaniale zapowiadającym się perkusistą. Z zespołem zdobył Grand Prix „Scena dla Ciebie” w Kielcach. Zaczynał w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Wąchocku, gdzie muzyczną wiedzę zdobywał najpierw pod okiem Marcina Gęborka.

Kuba był muzykiem w Kapeli Sołtysa Marka Samsonowskiego. To z nim występował w polsatowskim programie „Must Be The Music”. Razem nagrali płytę. Ponadto występował także z wąchockim zespołem „Damy Radę” oraz „Miasto Cudów”.

W najbliższy czwartek, 2 listopada o godz. 20.00 w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodek Kultury w Wąchocku, odbędą się Zaduszki Muzyczne „Memento dla Kuby” – Zaduszkowy koncert wspomnień poświęcony pamięci Jakuba. Zagrają Jego koledzy z zespołów Shapeles i Nie jest źle.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.