Zawód gwarantuje przyszłość

Oświata

Uczniowie pięciu klas pierwszych Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach zostali oficjalnie włączeni do grona społeczności szkolnej. Klasy patronackie otrzymały umowy o pracę od przyszłych pracodawców.

W miniony piątek, 28 września odbyło się ślubowanie klas pierwszych w ZSZ nr 3 w Starachowicach. Uczniowie pięciu klas pierwszych zostali oficjalnie włączeni do grona społeczności szkolnej.

– Mamy za sobą pierwszy miesiąc wspólnych doświadczeń – mówił Mariusz Majewski, dyrektor ZSZ nr 3. – Cieszę się, że wybraliście szkołę branżową I stopnia z możliwością zdobycia zawodu. To nie jest tradycyjna szkoła zawodowa. To nowy typ szkoły umożliwiający zdobycie zawodu a w przyszłości tytuł technika. Zawód to gwarancja dobrze płatnej pracy w przyszłości.

Uroczystości ślubowania klas pierwszych towarzyszyli nauczyciele, uczniowie starszych klas, jak również zaproszeni goście. Wśród nich Krzysztof Chaja, prezes firmy Perfopol i Edward Płusa, prezes firmy Starpol, którzy wręczyli uczniom klas patronackich w zawodzie operator obrabiarek skrawających umowy o pracę.

ewan

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.