Szczęście, wolność, niepodległość…

Oświata

Taki tytuł ma przedstawienie, które przedszkolakom prezentują uczniowie z koła teatralnego Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Starachowicach

Jesienne teatralne spotkania uczniów Szkoły Społecznej z dziećmi z przedszkoli w mieście mają już ponad dwudziestoletnią tradycję. Jednak w tym roku przybrały szczególny charakter, z kilu względów. Otóż po raz pierwszy mali goście odwiedzają nową siedzibę SSP STO, przy ulicy Iłżeckiej, a dodatkowo te spotkania odbywają się w roku obchodów stulecia odzyskania niepodległości Polski.

Dzieci zwiedzają nowo wyremontowane sale, bawią się ze starszymi kolegami, poznają istotę działania tablic multimedialnych, a w pracowni komputerowej obserwują, jak programować roboty.

Natomiast teatralne spotkanie przynosi dzieciom refleksję nad najważniejszymi wartościami w życiu człowieka. Zastanawiając się nad wolnością i niepodległością ojczyzny, dzieci maję okazję do pomyślenia o osobistym szczęściu i wolności. Razem z aktoramidzieci zastanawiają się kiedy można czuć się wolnym? Czy kto może nam zabrać wolność? Czym jest szczęście? W przedstawieniu, przygotowanym przez Magdaleną Zatorską, Annę Babicką i Dariusza Dygasa biorą udział Magdalena KiepasOliwia SzwedKasia ZawiłaJulia RóżycAntosia Kłapcia, Ula SerwickaGabrysia Biesiada, Maciek Papaj, Antek Łącki, Jacek Jóźwik, Oliwia WróblewskaMarysia Czaja.

Uwaga Konkurs!

Organizatorzy proponują dzieciom pięcio i sześcioletnim udział w konkursie plastycznym pt.: „Co nas zachwyca w Starachowicach?”

Prace, w formacie A3 wykonane dowolną techniką lub połączonymi technikami plastycznymi można składać w sekretariacie Społecznej Szkoły Podstawowej STO, przy ulicy Iłżeckiej 39 do 14 grudnia br.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu 41 274 84 11

Wszystkie prace będą nagrodzone – od Kolorowej, Srebrnej lub Złotej Kredki.

Patronat medialny nad konkursem objął Tygodnik Starachowicki.

ab

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.