Spedytorzy dostali szansę!

Oświata

W Starachowicach mamy następną klasę patronacką! Tym razem uczniowie klasy o profilu technik spedytor z Technikum nr 2 w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach swoim patronatem objęła firma Silvan Logistics.

Firma Silvan Logistics zajmuje się transportem i logistyką. Objęcie patronatem przez Silvan Logistics profilowanej klasy ze starachowickiego technikum nie jest przypadkowe. Korzenie firmy sięgają Starachowic, bo tu powstało przedsiębiorstwo, które stało się zalążkiem Silvan Logistics. Obecnie firma posiada 10 oddziałów w Polsce i zagranicą, z czego jednym z pierwszych założonych był ten w Starachowicach. Firma Silvan Logistics to jedno z najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw w sektorze MŚP branży TSL w Polsce. Obecnie zatrudnia 350 osób.

Podpisanie umowy, na mocy której firma obejmie uczniów technikum na Maja patronatem merytorycznym, odbyło się w czwartek, 2 marca w budynku szkoły. Swoje podpisy na umowie złożyli: Danuta Krępa, starosta starachowicki i Adrian Kwieciński, kierownik w SL.

Patronat Silvan Logistics nad profilowaną klasą spedytorów ma przyczynić się do podwyższenia jakości edukacji uczniów ZSZ nr 2 w zakresie wiedzy z obszaru transportu i spedycji.

– Zajęcia odbywające się w duchu kształcenia dualnego, czyli teoria i praktyka, mają na celu przekazanie uczniom kompletnej wiedzy na temat zawodów, w jakich się kształcą. Uczniowie powinni poznać praktyczny wymiar pracy w danym zawodzie, a wiedzę tę czerpać od praktyków i fachowców w danej dziedzinie – mówi Grażyna Małecka, dyrektor ZSZ nr 2.

Założeniem jest zapoznanie młodych ludzi ze specyfiką branży, w której będą szukać pracy, a także zaszczepienie filozofii przedsiębiorczości.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.