Obiady w szkołach a 500+

flash Oświata

– Dlaczego dzieci, które do tej pory miały zapewniony darmowy obiad w szkołach na terenie gminy Pawłów, obecnie po wprowadzeniu programu 500+ zostały pozbawione takiej możliwości? – pyta mieszkanka gminy.


Z telefonicznym zapytaniem dotyczącym zasad, na podstawie których dzieci z uboższych rodzin mogą jadać darmowe obiady w szkolnych stołówkach zwróciła się mieszkanka gminy Pawłów. – Moje dzieci do tej pory miały zapewnione bezpłatne posiłki w szkole. Od czasu gdy nasza rodzina pobiera świadczenie 500+ dzieci nie mają już takiej możliwości. Pytam: dlaczego? Przecież świadczenie miało nie być wliczane do dochodu. Dlaczego odebrano nam taką możliwość? – pyta.

Z pytaniem zwróciliśmy się do Marka Wojtasa, wójta gminy Pawłów. – Każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie. Świadczenie 500+ nie jest doliczane do dochodu, jednak niektórym rodzinom po wprowadzeniu go na tyle sytuacja finansowa się polepszyła, że nie ma już tam ubóstwa, jak wcześniej. Musimy przede wszystkim zadać sobie pytanie na co zostały przeznaczone pieniądze z 500+? Czy nie na dzieci, na ich wyżywienie, ubranie, przygotowanie do szkoły? W niektórych indywidualnych przypadkach może tak być, że sytuacja finansowa znacznie się polepszyła, a darmowych obiadów potrzebują inne dzieci, gdzie ubóstwo nadal istnieje – tłumaczy.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.