Liderzy z naszego podwórka

Oświata

Za nami gala finałowa II edycji Programu Stypendialnego „Liderzy z naszego podwórka”. Uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatu starachowickiego w sali Awangarda Starachowickiego Centrum Kultury odebrali stypendia za rozwijanie swoich pasji.


Gala odbyła się w piątkowe popołudnie, 10 lutego. Organizatorem programu jest Fundusz Wieczysty Budujemy Samochody. Program wspiera wyjątkowe młode osoby ze Starachowic i powiatu starachowickiego. Osoby, które mają pasję w jakiejś dziedzinie i potrzebują finansowego wsparcia aby ją „wznieść” na wyższy poziom.Przyznanie stypendiów było możliwe dzięki Pawłowi Grudniewskiemu i jego książce „Budujemy samochody”, który zysk ze sprzedaży książki postanowił przeznaczyć właśnie na ufundowanie stypendiów.

Uczniowie starachowickich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych mogą składać wnioski o przyznanie im stypendiów na rozwijanie swoich pasji. Zainteresowani uczniowie musieli uzyskać rekomendację dyrekcji swoich szkół.

Patronat honorowy nad inicjatywą objęła Specjalna Strefa Ekonomiczna „Starachowice” S.A.

W ub. roku stypendia otrzymali: Dominik Tamiołło, Tomasz Niedziałek, Ernest Kisiel, Julia Wójtowicz, Julia Sobiesiek i Jan Wawszczak.

W tym roku o stypendia ubiegały się 32 osoby: 16 gimnazjalistów i 16 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jak podkreślił Piotr Babicki, koordynator programu, wśród złożonych kandydatur nie było osób przypadkowych, każda z nich posiada wyjątkowe pasje i chęci do rozwoju.

W tym roku spośród grona gimnazjalistów stypendia otrzymali: Karolina Grudzień z Gimnazjum nr 4, 15-latka, której pasją jest śpiew, Karolina Seweryn z Gimnazjum nr 4, 16-latka która w przyszłości chciałaby zostać pielęgniarką lub fizjoterapeutką, Dominika Lipa z Gimnazjum w Pawłowie, 16-latka, pasjonatka karate, Mateusz Stefański z Gimnazjum w Pawłowie, miłośnik nauk ścisłych, Bartosz Ziewiec z Gimnazjum nr 4, 14-latek pasjonujący się informatyką oraz Alicja Surdy z Gimnazjum nr 1, która śpiewa w chórze i pasjonuje się naukami humanistycznymi.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych stypendia otrzymali: Jakub Łukawski z III LO, 19-letni specjalista w tematyce komiksów, Ewa Kozioł z Niepublicznego Technikum w ZDZ, 18-latka uzdolniona muzycznie, Ilona Sobczak z II LO, 19-latka którą pasjonuje m.in. historia i działalność społeczna, Maciej Hamera z I LO, 18-latek, pasjonat tańca ludowego i żeglarstwa, Anna Szot z II LO, 17 -latka która swoją przyszłość wiąże z medycyną oraz Adrian Malinowski z II LO, 17-letni pasjonat sportu, informatyki i muzyki.

Gratulacje i dyplomy oprócz P. Grudniewskiego i P. Babickiego wręczali: Ewa Skiba, zastępca prezydenta Starachowic oraz Jarosław Babicki, redaktor naczelny Tygodnika Starachowickiego.

 

.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.