Sukces gimnazjalistów

Oświata

Gimnazjaliści z Rudy są uczestnikami III etapu konkursów przedmiotowych. Kacper Michta oraz Maciej Złotorowicz z Publicznego Gimnazjum w Rudzie zakwalifikowali się do III – ostatniego etapu konkursów przedmiotowych dla gimnazjów w województwie świętokrzyskim!

Do drugiego etapu konkursu historycznego przystąpiło 420 osób, a tylko 108 osób weźmie udział w ostatnim etapie konkursu, w tym Kacper Michta, który z wynikiem 86,8% zakwalifikował się z 11 miejsca. Kacper osiągnął także wspaniały wynik 79,7% w konkursie biologicznym, co również zapewniło mu pewne miejsce w III etapie (na 588 uczestników zakwalifikował się z 98 miejsca).

Dumą napawa także wynik drugiego trzecioklasisty, tym razem w konkursie informatycznym. Maciej Złotorowicz z 12 miejsca i wynikiem 79,3% zakwalifikował się do ostatniego etapu tego konkursu.

Jest to ogromy sukces chłopców oraz ich opiekunów: Marii Cząstki, Marzeny Adamus oraz Izabeli Niekłań. Rywalizacja na szczeblu wojewódzkim odbędzie się już marcu br. Życzymy powodzenia!

Dodaj komentarz