Sukces gimnazjalistów

Oświata

Gimnazjaliści z Rudy są uczestnikami III etapu konkursów przedmiotowych. Kacper Michta oraz Maciej Złotorowicz z Publicznego Gimnazjum w Rudzie zakwalifikowali się do III – ostatniego etapu konkursów przedmiotowych dla gimnazjów w województwie świętokrzyskim!

Do drugiego etapu konkursu historycznego przystąpiło 420 osób, a tylko 108 osób weźmie udział w ostatnim etapie konkursu, w tym Kacper Michta, który z wynikiem 86,8% zakwalifikował się z 11 miejsca. Kacper osiągnął także wspaniały wynik 79,7% w konkursie biologicznym, co również zapewniło mu pewne miejsce w III etapie (na 588 uczestników zakwalifikował się z 98 miejsca).

Dumą napawa także wynik drugiego trzecioklasisty, tym razem w konkursie informatycznym. Maciej Złotorowicz z 12 miejsca i wynikiem 79,3% zakwalifikował się do ostatniego etapu tego konkursu.

Jest to ogromy sukces chłopców oraz ich opiekunów: Marii Cząstki, Marzeny Adamus oraz Izabeli Niekłań. Rywalizacja na szczeblu wojewódzkim odbędzie się już marcu br. Życzymy powodzenia!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.