Na podium w matematycznym maratonie maturalnym

Oświata

Trzech uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach znalazło się w ścisłej czołówce Świętokrzyskiego Matematycznego Maratonu Maturalnego 2016/17.

Finał Świętokrzyskiego Matematycznego Maratonu Maturalnego 2016/2017 odbył się w gmachu Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. Wzięło w nim udział ok. 250 maturzystów z całego województwa. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach: A, B i C (były one związane z punktacją, jaką uczestnicy uzyskali z egzaminu gimnazjalnego z matematyki: A – najwyższy, B – wysoki, C – średni).

Spośród wszystkich ogólniaków województwa świętokrzyskiego, najliczniejszą grupę laureatów tegorocznego Maratonu stanowili uczniowie I LO im. Kościuszki w Starachowicach.

W kategorii A drugie miejsce zajął Norbert Sikorski, a trzecie – Albert Rojek. Najlepszy w kategorii B był Jakub Kołaczyński, który uzyskał maksymalną liczbę punktów. Wszyscy laureaci są uczniami klasy IIIe o profilu matematyczno-fizycznym.

– Maraton pozwala uczniom skonfrontować poziom ich aktualnej wiedzy matematycznej z najlepszymi uczniami świętokrzyskich szkół ponadgimnazjalnych – mówi Joanna Głuszek, nauczyciel matematyki, która przygotowywała uczniów do konkursu. – Była to również doskonała okazja dodatkowego przygotowania do matury, możliwość sprawdzenia swojej wiedzy matematycznej. Nasi uczniowie poradzili sobie z tym doskonale. To niecodzienna sytuacja, by czołowe miejsca zajęli uczniowie tej samej klasy. To ogromny sukces – nie ukrywa, zwłaszcza, że do klasy IIIe uczęszcza 42 uczniów.

Uroczyste podsumowanie maratonu odbyło się 6 stycznia br. w Pałacyku Tomasza Zielińskiego w Kielcach. Podczas gali laureaci otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Zwieńczeniem dekoracji był wykład profesora matematyki Arkadiusza Płoskiego pt. „Blaise Pascal, matematyk i filozof” oraz występ uczniów kieleckiej szkoły muzycznej.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.