Żegnaj Droga Pani Aniu

Oświata

Anna Kaniewska była pedagogiem z ponad 30-letnim doświadczeniem. Uczyła klasy od I – III. Od początku pracy zawodowej związana ze Szkołą Podstawową nr 11 w Starachowicach. Jak wspominają ją rodzice i nauczyciele, była nauczycielem z powołania, a swoją pracę wykonywała z wielkim zaangażowaniem i pasją. 

Ile dzieci nauczyłaś pisać i czytać? Dla ilu byłaś znaczącym przewodnikiem w pierwszych ich wyprawach poza rodzinny dom? Jak wiele serc, teraz już nawet dorosłych, pika ciepłem pamięci o Tobie? Ty, teraz będąc tam na górze u Pana, pewnie lekko zdziwiona, nie możesz tego wszystkiego ogarnąć.

Byłaś nieoceniona w swojej pracy. Potrafiłaś cieszyć się z sukcesów swoich wychowanków, nawet tych drobnych. Jednocześnie nie pozostawałaś obojętna na ich trudności i kłopoty.

Miałaś zawsze czas dla swoich dzieci czas! Miałaś czas dla nich, ale też i dla nas, swoich koleżanek i przyjaciół. Tak myślę teraz, że oddawałaś nam czas na zapas, na przyszłe lata naszej pracy i życia. Nie raz mówiłaś, że trzeba cieszyć się z życia, korzystać z niego, cieszyć się z każdej chwili. Jak ważna była to myśl, dopiero teraz rozumiemy.

Jakie będą wspomnienia o Tobie? Każdy z nas będzie je miał trochę inne ale i bardzo podobne. Praca, spotkania, wycieczki, wyjazdy wakacyjne, pielgrzymki piesze do Kałkowa, czy pielgrzymka do „Ziemi Świętej”, bo przecież zawsze byłaś blisko Pana Boga.

W naszych oczach byłaś Kochającą Żoną, wspaniałą Mamą i Babcią, troskliwą Córką, dobrym Przyjacielem.

Pozostaniesz w naszych sercach, pamięci i modlitwie” – mówiła w ostatnim pożegnaniu Lilla Adamczyk, zastępca dyrektora SP nr 11.

W ostatniej drodze towarzyszyła pani Ani rodzina, liczne grono pedagogów, uczniów, absolwentów, rodziców, przyjaciół, sąsiadów oraz znajomych. Uroczystości pogrzebowe odbyły się 7 stycznia w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Starachowicach. A. Kaniewska została pochowana na cmentarzu przy ul. Radomskiej.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.