„Wawrzyńce” rozdane

Oświata

Za nami V Festiwal Nauki, organizowany pod patronatem starosty starachowickiego na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Na imprezie wręczono nagrody dla wyróżniających się uczniów tzw. „Wawrzyńce”.

Czwartek, 21 kwietnia minął w Starachowicach pod znakiem nauki. Na terenie Muzeum  odbył się Festiwal Nauki, w którym oprócz uczniów starachowickich szkół wzięli udział zaproszeni goście, a wśród nich: Muzeum Inżynierii Miejskiej z Krakowa – Ogród Doświadczeń, Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu, Politechnika Lubelska, Opolskie Latające Muzeum Motoryzacji, Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczy Chęcińskim, Geropark Kielce.

Naukowy festiwal był również bardzo dobrą okazją do wręczenia nagród powiatu starachowickiego dla uczniów wyróżniających się w tym roku szkolnym. W kat. naukowej w zakresie nauk humanistycznych „Wawrzyńca” otrzymała Małgorzata Perchel z I Liceum Ogólnokształcącego, w zakresie nauk matematyczno – przyrodniczych nagrodzony został Jakub Dwojak z II LO. „Wawrzyniec” w kat. artystycznej powędrował do Izabeli Dziuby z Zespołu Szkół Zawodowych nr 3. W kat. społecznej nagrodzona została Patrycja Przemyska z III LO. W kat. sportowej nagrodę otrzymali: Agata Nowak z ZSZ nr 2 i Karol Faber ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego.

W konkursie prezentacji naukowych, gdzie rywalizowało 14 zespołów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, nagrodzono sześć z nich. Zwyciężyły: Magdalena Łaszewicz i Zuzanna Kosa z I LO. Drugie miejsce zajęli: Sara Kaniewska i Oskar Wróblewski z Gimnazjum 1, a trzecie: Aleksandra Jaroszek, Julia Grudniewska, Julia Papaj i Julia Sopińska z Gimn. 2.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.