Barwnie uczcili 25-lecie

flash Oświata

Na piątkowe obchody ćwierćwiecza istnienia placówki przybyło wielu gości. Oprócz osób pełniących ważne funkcje w regionie pojawili się też byli pracownicy, absolwenci i rodzice pociech uczęszczających do „trzynastki”. Życzenia i gratulacje złożył m.in Jerzy Miśkiewicz, wiceprezydent Starachowic.

– Szkoła to wspaniałe miejsce, szczególnie tutaj, gdzie stanowi integralną część tego środowiska. Zawsze była tu atmosfera, której mogą pozazdrościć inni – powiedział przy wręczaniu kwiatów wiceprezydent.

Życzenia i gratulacje przekazało wiele osób powiązanych z życiem politycznym i kulturalnym regionu. Wyrazy uznania przesłał Adam Jarubas, marszałek województwa.

– Składam serdeczne gratulacje dyrekcji, radzie rodziców i uczniom. Państwa szkoła przez wszystkie lata kształtowała postawy wychowanków, dodawała odwagi, mobilizowała ich do pracy. Absolwenci, wasi uczniowie najlepiej o was świadczą. Jeśli wyrastają na porządnych ludzi to znaczy, że szkoła spełnia dobrze wszystkie swoje obowiązki – odczytano pismo, które przesłał marszałek.

Życzenia przekazała Danuta Krępa, starosta powiatu starachowickiego, Paweł Rdzanek ze starachowickiej „Solidarności” i Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski.

Po części oficjalnej przyszła pora na występy artystyczne podopiecznych i absolwentów szkoły. W scence kabaretowej uczniowie wcielili się w role nauczycieli.

Dodaj komentarz