Pierwszy dzwonek za nami

Oświata

Przedstawiciele samorządu, kuratorium oświaty, placówek oświatowych, służb mundurowych, księża, pedagodzy, ale przede wszystkim uczniowie i ich rodzice wzięli udział w gminnej inauguracji roku szkolnego w Starachowicach.

Tym razem miejskie rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 1 w Starachowicach. Przez całą uroczystość przewijały się akcenty związane ze 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, które przypada w tym roku.
– Nie wszystkie dzieci miały to szczęście, by chodzić do szkoły – przywołała w pamięci bolesną historię Jadwiga Kicińska, dyrektor SP nr 1. – Wy mogliście przyjść do szkoły pięknej, odnowionej, wyremontowanej. Dbajcie o to, by służyło wam, jak najdłużej – życzyła sukcesów w nowym roku szkolnym.
– Różne koleje życia mogą się zdarzyć, ale nauka i wiedza pozostają. Czas spędzony w szkole będziecie najmilej wspominać – nie miał wątpliwości Jerzy Miśkiewicz, zastępca prezydenta Starachowic, który przy okazji inauguracji roku szkolnego wręczył akty powierzenia funkcji dyrektorem szkół i przedszkoli oraz akty awansu na stopień nauczyciela mianowanego.

ewan

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.