Nowy rok szkolny w nowym budynku

Oświata

Wyjątkowym przeżyciem było tegoroczne rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla uczniów i grona pedagogicznego Społecznej Szkoły Podstawowej Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Starachowicach. Powitali oni nowy rok w nowej siedzibie! W budynku po wygaszanym Gimnazjum nr 2 przy ul. Iłżeckiej.

Społeczna Szkoła Podstawowa od wielu lat zmagała się z problemem lokalowym, z trudem mieszcząc swoich uczniów w budynku przy ul. Wojska Polskiego w Starachowicach. Od tego roku te problemy się zakończą, a szkoła będzie mogła się rozwijać. Dlatego wszyscy z uśmiechem na twarzy powitali nowy rok szkolny.
 – Wyjątkowość dzisiejszej inauguracji wynika z faktu, iż rozpoczynamy nowy rok szkolny w nowym, dużym, pięknie odnowionym  budynku – mówiła Bożena Jaskros, dyrektor SSP.
-Szczególnie ciepło witamy wszystkich nowych uczniów, i uczniów klasy 0. Czuję jak biją wasze serca, jak mocno i dzielnie zmagacie się ze strachem przed nową szkołą, a jednocześnie widzę na waszych twarzach radość, uśmiech, odwagę. Wiem, że sobie poradzicie, wiem że dacie radę, gdyż my wszyscy nauczyciele otoczymy was ciepłem, radością, pomocą i życzliwością –  witała nowych uczniów Beata Nowak, wicedyrektor SSP.
Przeprowadzka do nowego budynku wymagała dużego zaangażowania nauczycieli ale także rodziców i uczniów.
– Kochane dzieci, minął czas wakacji przed nami nowy rok szkolny, rok pełen wyzwań i naukowych przygód, czekają na was piękne kolorowe sale, wyposażone w nowoczesne pomoce naukowe – mówiła B. Nowak
 – Nie byłoby nas dzisiaj w tym miejscu gdyby nie wielu życzliwych ludzi. Dlatego na samym początku chciałabym serdecznie podziękować rodzicom naszych uczniów, za pomoc w przewiezieniu majątku naszej szkoły, do nowego budynku, za pracę fizyczną, za wsparcie finansowe i logistyczne. W czasie realizacji tego projektu wytworzyły się w naszej szkole wspaniałe, cieple relacje. Myślę, że dzięki tym relacjom i nowej atmosferze możemy przenosić góry. Dziękujemy nauczycielom za niezwykłą i ciężką pracę jaką włożyli w urządzanie nowych sal. Dyrekcja zakończyła część oficjalną przekazaniem wyrazów szacunku wszystkim,  którzy włączyli się w przeprowadzkę.

kao

2 odpowiedzi na “Nowy rok szkolny w nowym budynku

  1. Ta szkoła to porażka. Najważniejsze jest żeby były 6 bo rodzice są wtedy zadowoleni i nie ważne ze cześć na te oceny nie zasługuje.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.