Nasze STARy na Targach Zbrojeniowych

Rozmaitośći

STAR-y ze Starachowic, zostały zaprezentowane podczas Dni Otwartych Międzynarodowego Przemysłu Obronnego MSPO 2018 w Kielcach. Po ich zakończeniu wróciły do miasta, by stanąć na „Ścieżce STAR-a”.

W tym roku przypada 70. rocznica rozpoczęcia produkcji samochodów STAR w Starachowicach. Z tej okazji przygotowano „Ścieżkę STAR-a”, na której pojawią się różne modele samochodów produkowanych przed laty w mieście. Pomysłodawcami tego projektu są Eugeniusz Majchrzyk i Jan Tamiołło. W realizacji pomysłu od początku uczestniczą firmy Autobox i Star San Duo.

Inauguracja „Ścieżki STAR-a” miała miejsce podczas Dni Otwartych Międzynarodowego Przemysłu Obronnego MSPO 2018 w Kielcach (4-7 września). Część samochodów, które tworzą ten projekt została tam zaprezentowana. Po powrocie z Kielce, zostały ustawione jako witacze w wyznaczonych miejscach Starachowic.

Chluba naszego miasta, odnowione STAR-y stanęły na rogatkach, przy wjazdach do miasta

  • Star 200 – u zbiegu Alei Niepodległości i ul. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
  • Star 660 – przy ul. Radomskiej w pobliżu Urzędu Miejskiego.

  • Star 1142 – u zbiegu ulic Radomskiej i Alei Niepodległości,

  • Star 28 dźwig – w okolicy Centrum Handlowego Galardia

  • Star 25 straż pożarna – na osiedlu Michałów.

  • STAR 1142, jest to typowy samochód szosowy, następca STAR-a 200, trafił do nas w opłakanym stanie – informuje Krzysztof Siekański, wiceprezes Autobox. – W sumie ok. 150 godzin pracy trzeba było przeznaczyć, aby doprowadzić ten pojazd do takiego stanu w jakim obecnie się znajduje. Patrząc na to auto mamy wyobrażenie, jak samochód wyglądał wyjeżdżając z fabryki. Dwa pozostałe samochody, które poddaliśmy renowacji w naszym zakładzie to STAR 200 i STAR 660. STAR 200 to jeden z najpopularniejszych samochodów szosowych z silnikiem wysokoprężnym, samochód, który trafił do nas na chodzie, popularny jako samochód dostawczy dla wojska – dodaje. – Samochodem, który wzbudził największe emocje i doprowadziliśmy go do bardzo dobrego stanu jest STAR 660. Samochód zrobiony w wersji terenowej dla wojska, bardzo ładny egzemplarz, który udało nam się doprowadzić do niezłego stanu, właściwie do pełnej używalności.

Podczas targów zbrojeniowych w Kielcach można było podziwiać Leopardy, Rosomaki i Raki oraz wiele innych sprzętów wojskowych. Prawdziwa gratka dla miłośników militariów, historii polskiego wojska została przygotowana z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Na zwiedzających czekało aż 380 jednostek sprzętu i eksponatów.

ewan

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.