Marszobieg „Wykus’43”

Rozmaitośći

Już w sobotę odbędzie się trzecia edycja Marszobiegu „Wykus’43”. Uczestnicy imprezą przebiegną leśnymi trasami Sieradowickiego Parku Krajobrazowego zarówno w strojach sportowych jak i polskim umundurowaniu.

Przed nami trzecia edycja Marszobiegu Wykus’43. Impreza organizowana przez Fundację „Sprzymierzeni z Gromem” ma na celu – zgodnie z regulaminem – promocję aktywnego stylu życia, a także uczczenie 75. rocznicy bohaterskiej śmierci ppor. Waldemara Szwieca „Robota” i pamięci Cichociemnych Spadochroniarzach Armii Krajowej oraz żołnierzach Zgrupowania Partyzanckiego „Ponury-Nurt”. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

W ramach sobotniej imprezy rozegrane zostaną dwa biegi. Organizatorzy przygotowali już 10-kilometrową trasę. Pobiegną nią zarówno uczestnicy Marszobiegu jak i biegu open. Podstawowa różnica pomiędzy tymi biegami będzie widoczna gołym okiem. Uczestnicy obu biegów będą bowiem różnić się strojem.

Marszobieg przeznaczony jest dla uczestników powyżej 15 roku życia, a mogą być nimi: członkowie grup rekonstrukcyjnych, pasjonaci militariów, uczniowie szkół o profilu mundurowym czy żołnierze i funkcjonariusze służb mundurowych, a także harcerze. Warunek jest jeden – każdy z zawodników musi pokonać tę trasę w polskim umundurowaniu.

Z kolei bieg open to już rywalizacja o charakterze terenowo-przełajowym, a jego uczestnicy biegną w stroju sportowym.

Start biegu open zaplanowano na godzinę 10.45. Kwadrans później na trasę ruszą uczestnicy Marszobiegu. Miejscem startu sobotnich biegów jest teren Stanicy Harcerskiej ZHP przy ulicy Szydłowskiego. Meta sobotniej imprezy to z kolei Wzgórze Kropka – Pomnik Świętokrzyskich Zgrupowań AK.

Udział w obu biegach jest bezpłatny. Chętni do udziału w imprezie mogą zapisywać się drogą elektroniczną (do piątku) oraz na miejscu startu w biurze zawodów.

Szczegółowe informacje na temat Marszobiegu możecie Państwo znaleźć w załączonym regulaminie imprezy.

Źródło: UM Starachowice

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.