Mamy dyrektorów: SCK i MBP

Kultura

Rozstrzygnięto konkursy na dyrektorów Starachowickiego Centrum Kultury oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starachowicach.

SCK nie tylko z nazwy

Konkurs na stanowisko dyrektora Starachowickiego Centrum Kultury został rozstrzygnięty w środę, 4 stycznia. Spośród trzech kandydatów, komisja pod przewodnictwem prezydenta miasta zdecydowała o powierzeniu funkcji Anecie Kordasiewicz. Stanowisko obejmie od 16 stycznia.

– Pani Aneta spełniła wszystkie warunki do ubiegania się o stanowisko i przedstawiła najlepszą koncepcję programowo-organizacyjną funkcjonowania SCK – poinformował Marek Materek.

– Dziękuję za powierzone mi zaufanie. Mam świadomość, że odpowiedzialne zadanie przede mną. Zależy mi by SCK, stał się centrum kultury w mieście nie tylko z nazwy. Wierzę, że uda mi się tego dokonać, oczywiście, nie samej, przy współpracy innych ludzi, mieszkańców miasta, pracowników, placówek kultury i szkół. Będę zabiegała o poszerzenie oferty centrum o wydarzenia kulturalne i edukacyjne, których brakuje. Misją SCK będzie rozwój jednostki, która tworzy społeczeństwo – mówiła A. Kordasiewicz, licząc na współpracę z Osiedlem Wzgórze, które wpisuje się wraz z SCK w Gminny Program Rewitalizacji.

Biblioteka XXI wieku

Dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starachowicach została Jolanta Sopińska, pracownik biblioteki z 16-letnim doświadczeniem.

– Kandydatka przedstawiła interesującą oraz realną do wdrożenia koncepcję funkcjonowania Miejskiej Biblioteki – poinformował prezydent. – J. Sopińska wykazała się szerokim zakresem wiedzy w sprawach i zadaniach realizowanych przez MBP.

– Jako nowy dyrektor MBP będę zabiegała o poszerzenie oferty informacyjnej, edukacyjnej i kulturalnej. Stawiam na rozwój działalności, by poprawić satysfakcję czytelnika, podnieść prestiż biblioteki. Zależy mi na współpracy biblioteki z placówkami kultury, szkołami. Priorytetem będzie komputeryzacja biblioteki, co pozwoli na szybszą obsługę i łatwiejszy dostęp do książki – mówiła J. Sopińska.

– Obie panie pokażą, że wybór był właściwy. Co do tego nie mam wątpliwości – zapewniał prezydent.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.