Muzyczne sukcesy Karoliny

Kultura

Muzyka to nieodłączny element mojego życia. Pasja i plan na przyszłość – mówi Karolina Rakowska, uczennica III Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego, klasy o profilu artystyczno-dziennikarskim, która zdobyła m.in. pierwsze miejsce na międzynarodowym festiwalu w Rimini. Swojej wychowawczyni, Ewie Sajór-Ruszczak, opowiedziała o marzeniach, muzycznych fascynacjach i instruktorze Miłoszu Weimannie.

– Czym jest dla Ciebie muzyka?

– Muzyka to lekarstwo na te gorsze dni oraz urozmaicenie tych lepszych. Dzisiaj nie potrafię wyobrazić sobie bez niej swojego życia. Kiedy śpiewam, czuję się fantastycznie. Odpływam w świat dźwięków i zapominam o całym świecie. Tylko ja i muzyka.

– Jak to się zaczęło?

– Śpiewam, odkąd pamiętam. Kiedy miałam 5 lat, mama zapisała mnie na zajęcia rytmiczne do Młodzieżowego Domu Kultury. W wieku 7 lat rozpoczęłam indywidualne zajęcia wokalne, również w tej samej placówce. Do MDK-u uczęszczałam wiele lat, potem przyszedł czas na zajęcia w Starachowickim Centrum Kultury, pod uchem świetnego instruktora, pana Miłosza Weimanna.

– Kim dla Ciebie jest Twój instruktor?

– Mój instruktor jest nie tylko moim nauczycielem ale także przyjacielem. Pan Miłosz jest wspaniałą osobą, która ogromnie mi pomaga nie tylko w rozwijaniu pasji. Wspólne wyjazdy na festiwale zawsze nastrajają mnie bardzo pozytywnie i są niezwykle ciekawe. Z panem Miłoszem nie da się nudzić. Cenię w nim to, że jest osobą, z którą mogę porozmawiać na każdy temat. Uwielbiam zajęcia w naszej sali nr 4, jest tam jak w domu. Jeśli chodzi o mój rozwój, w studiu piosenki w SCK-u naprawdę dużo się nauczyłam. Dzięki Panu Miłoszowi zobaczyłam już trochę świata. I wszystko wskazuje na to, że zobaczę jeszcze więcej. W kwietniu wybieramy się na prestiżowy międzynarodowy festiwal na Malcie. Dwa lata pracy pod uchem pana Weimanna zaczynają owocować, z czego bardzo się cieszę. Mam nadzieję, że nasza współpraca zawsze będzie tak sympatycznie przebiegała.

– Kto jest Twoim muzycznym idolem?

– Bezkonkurencyjnym numerem 1 na mojej liście jest Adele. Uwielbiam ją, jest po prostu fantastyczna. Poza nią podziwiam jeszcze takie osoby jak Selah Sue, Norah Jones, Frank Sinatra czy Freddie Mercury. Oczywiście to nie wszyscy wspaniali wokaliści, których bardzo lubię słuchać, ale akurat Ci znajdują się w pierwszej piątce moich ulubieńców.

– Czy w swoich planach uwzględniasz zrobienie takiej kariery jak Adele?

– Myślę, że każda śpiewająca młoda dziewczyna chciałaby zdobyć taką sławę jak ona. Ja na razie dążę do tego, aby dostać się na Akademię Muzyczną do Bydgoszczy lub Katowic, kierunek wokalistyka jazzowa. Pan Miłosz przygotowuje mnie do tego, za co bardzo mu dziękuję. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie po mojej myśli.

– Czy oprócz marzeń związanych z realizacją pasji muzycznych masz jeszcze inne?

– Chciałabym nagrać fantastyczną płytę, która spodoba się słuchaczom. Poza tym być szczęśliwą i spełnioną osobą.

Miłosz Weimann, instruktor muzyczny
– Karolina to 16-latka obdarzona niewątpliwym talentem wokalnym oraz piękną, niepowtarzalną barwą głosu. Opinię tą potwierdzają członkowie jury wielu konkursów i festiwali, w których brała udział. Ogromna pracowitość i determinacja w dążeniu do wyznaczonych celów już przynosi owoce. Karolina została finalistką konkursu „Wygraj Sukces 2015”. Jest to największy wokalny konkurs w Polsce, w tej edycji brało udział ponad 2 tys. uczestników a Karolina znalazła się w gronie najlepiej śpiewających młodych ludzi w Polsce. Po tym sukcesie przyszedł czas na Międzynarodowy Festiwalu Sztuki Dzieci i Młodzieży „Magia Italiana 2015” w Rimini we Włoszech, gdzie Karolina zdobyła 1 miejsce. W 2016 roku otrzymała nominację na Międzynarodowy Festiwal „Euro Stars” na Malcie, który odbędzie się w 2017 roku.
Z Karoliną pracuję dwa lata, przez ten czas oprócz normalnych zajęć gramy małe lub większe recitale i cały czas rozszerzamy repertuar. Zwieńczeniem tego okresu będzie koncert, na którym zaśpiewa znane oraz zapomniane piosenki w nowych opracowaniach. Jestem pewien, że Karolina dzięki swojemu talentowi i chęci do jego doskonalenia osiągnie cel i spełni marzenia.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.