Recytacje mają we krwi

Kultura

To były dwa dni pełne literacko-recytatorskich wrażeń. Przez prawie całą sobotę odbywały się koncerty konkursowe. Na wieczór z recitalem wystąpił Piotr Kędziora. W niedzielę odbył się koncert galowy, na którym nagrodzono najlepszych.

Rada Artystyczna XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Recytatorskiego Literatury Regionalnej w składzie: Dorota Koman-Szmigiero, Karolina Kominek, Anna Iwasiuta-Dudek po wysłuchaniu prezentacji postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia.

W kat. recytacji (szkoły ponadgimnazjalne): I nagrodę otrzymała Magdalena Zarembska z MDK w Lubaczowie, II nagrodę Sylwia Karbownik z MGDK w Końskich, III nagrodę Izabela Krubnik z MDK w Lubaczowie. Wyróżnienie trafiło do Weroniki Salwy z MCK w Skarżysku-Kamiennej.

W kat. „Wywiedzione ze słowa” – I nagroda – Bartosz Janowski z MCK w Skarżysku-Kamiennej, II nagroda Jakub Krawarski z MCK w Skarżysku-Kamiennej.

W kat. poezja śpiewana: wyróżnienie dla Oliwii Czubochy z MDK w Lubaczowie.

W kat. recytacja (gimnazja): I nagroda dla Gabrieli Ługowskiej z MDK w Lubaczowie, II nagroda Natalia Szczypała z Gimnazjum Nr 6 w Kielcach, III nagroda: Aleksandra Rzeźnicka z Gimnazjum Nr 1 w Wodzisławiu. Wyróżnienie trafiło do Karoliny Janikowskiej z MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Ernesta Jarosińskiego z Zespołu Szkół Integracyjnych w Radomiu.

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.