Teatr pod gwiazdami

Kultura

„Na początku było Słowo, a ono Ciałem się stało”, tymi słowami rozpoczęły się VI Noce Teatralne w Hali Spustowej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowic.

Na scenie zaprezentowały się cztery grupy teatralne: Teatr Antyrama z Kielc, Teatr Doraźny z Ostrowca Św., Teatr Improwizacji „So Close” z Krakowa oraz Teatr Ognia „Enzonda Fireshow” z Kielc i Starachowic.

O godzinie 20:00 w piątek, 16 września oficjalnie VI Noce teatralne zostały otwarte przez Lidię Pokuszyńską, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury. Na scenie jako pierwszy wystąpił teatr Antyrama z Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Spektakl pod tytułem „Księgi przypadku” przedstawił nowoczesną wersję Adama i Ewy XXI wieku.

„Ballada bezludna” to kolejna sztuka wystawiona na deskach Hali Spustowej Muzeum. Jest to teatr formy, gdzie główny nacisk położono na szary papier, obrazy i dźwięki. Wystawił go Teatr Doraźny Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Św. Spektakl powstał na podstawie utworów Bolesława Leśmiana.

Teatr improwizacji „So Close” przedstawia sugestie publiczności, tworzy przy tym niepowtarzalne spektakle. Teatr Ognia „Enzonda Fireshow” (Kielce/ Starachowice) przedstawia ogień w rożnych wersjach. 17 września  odbyły się warsztaty teatru ognia. Organizatorzy VI Nocy Teatralnych to: Stowarzyszenie Promocji Talentów przy Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach, Starachowickie Centrum Kultury, Muzeum Przyrody i Techniki, ZSZ nr 1.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.