Śpiewem podbiły Bułgarię

Kultura

Katarzyna Gęborek, Maja Adamiak i Julia Dudek, podopieczne Miłosza Weimanna ze Studia Piosenki Starachowickiego Centrum Kultury powróciły z laurami ze słonecznej Bułgarii.

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Dzieci i Młodzieży „My – XXI wiek” w Bułgarii był wydarzeniem na skalę światową. W jednym miejscu i w jednym czasie spotkali się młodzi wykonawcy dla których taniec, muzyka i śpiew znaczą w życiu bardzo dużo. Wśród ponad 200 wykonawców z Kazachstanu, Uzbekistanu, Malty, Litwy, Bułgarii i Słowenii, znalazła się polska reprezentacja ze Starachowic.

Katarzyna Gęborek, Maja Adamiak i Julia Dudek, podopieczne Miłosza Weimanna ze Studia Piosenki Starachowickiego Centrum Kultury swoim śpiewem podbiły Słoneczny Brzeg.

Każda z nich wykonywała po dwie piosenki

Kasia Gęborek, tegoroczna absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach swój wysoki kunszt wokalny pokazała w utworach „If I ain`t got you” i „I`m beginning to see the light”. Zajęła pierwsze miejsce w swoje kategorii wiekowej.

Podobnie, po najwyższe laury, sięgnęła Julia Dudek, uczennica Gimnazjum nr 3 w Starachowicach, która wystąpiła w utworze „Saving all my love for You” z rep. Whitney Houston oraz jazowym standardem „Softly as in a morning sunrise”.

Maja Adamiak wyśpiewała drugie miejsce prezentując piosenkę młodej kanadyjskiej wokalistki pt. „Something new” oraz znany przebój Tiny Turner – „Simply the best”.

Dodatkowo Julia i Maja wystąpiły w konkursie jako duet For You. Razem zdobyły pierwsze miejsce oraz również nominację na Festiwal „Orfeusz w Italii”.

Prezentacje konkursowe odbywały się scenie hotelu Happy Land w Słonecznym Brzegu i miały charakter koncertów popisowych przed szerokim gronem publiczności. Koncert Galowy zamykający festiwal był w ogromnym kompleksie wypoczynkowym Nesserbit Sol Resort, gdzie Julka wykonywała piosenkę z repertuaru W. Huston. Otrzymując specjalne wyróżnienie za najlepsze wykonanie światowego przeboju, Julia została zaproszona na Międzynarodowy Festiwal Piosenki na Malcie w 2017 roku.

– Międzynarodowe Festiwale to okazja do spotkania świetnych młodych artystów z wielu krajów, zdobywania doświadczenia, poznawania nowych metod pracy i nawiązywania przyjaźni. Nasze dziewczęta na Eurofestiwalach zawsze są postrzegane jako bardzo rzetelnie przygotowane artystki, nie tylko pod względem wokalnym i interpretacyjnym, ale również pod względem całego wyrazu artystycznego, gdzie bardzo ważną rolę odgrywa strój czy choćby uczesanie i makijaż – ocenia instruktor, który nie ukrywa zadowolenia i satysfakcji z sukcesów swoich podopiecznych. Te z kolei doceniają   pomoc i wsparcie nauczyciela.

– Bez pana Miłosza byśmy tego nie osiągnęły – przyznają zgodnie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.