Dzieci z „Wanacji” na ciekawej wycieczce

flash Kultura
Dzieci i młodzież spędzający wakacyjny czas z Klubem Spółdzielczym „Wanacja” nie mogą narzekać na nudę. Bowiem kierownik Klubu Halina Kępińska, dba o to by dzieci w sposób pożyteczny spędziły wakacje.

Ostatnio uczestniczyli w wakacyjnej wycieczce do Iłży i Marcul. Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum Regionalne w Iłży oraz wzgórze zamkowe. Dzieci wraz z opiekunami obejrzały wystawy stałe: dział archeologiczny ze znaleziskami z okresu neolitu do średniowiecza. Z okresu średniowiecza ceramikę z kamienia i kości oraz interesujący dział historyczny z księgami cechowymi, mapami, obrazami i grafiką. Zwiedzający zapoznani zostali również z działem etnograficznym , który zawiera moc  eksponatów ceramiki ludowej.

Po zwiedzaniu była chwila przerwy na  smaczne iłżeckie lody, a następnie czekała ich kolejna podróż. Młodzi podróżnicy udali się kolejką wąskotorową do Marcul. W Centrum Edukacji Przyrodniczej im. bp. Jana Chrapka czekał już leśniczy Michał Adamus , który  wprowadził dzieci w świat zwierząt i roślin.

Była to pierwsza wakacyjna wycieczka organizowana przez Klub Spółdzielczy „Wanacja”, w której uczestniczyło 49 osób. W minionym tygodni dzieci miały przyjemność zwiedzić Kompleks Świętokrzyska Polana w Chrustach.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.