V Noc Muzeów już w sobotę

flash Kultura

Muzeum Przyrody i Techniki zaprasza na V edycję Nocy Muzeów pn. „Rytmy kultury”. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest muzyka i jej różne odmiany. Impreza rozpocznie się w sobotę, 14 maja o godz. 19.00. Na ten wyjątkowy wieczór zaplanowano szereg atrakcji.

Noc Muzeów rozpoczniemy od koncertu na Hali Spustowej gdzie zaprezentuje się lokalny artysta Wojciech Gąsowski. Przeniesie nas w świat elektronicznych dźwięków z dziedziny ambient, space i industrial. Około godziny 21:00 zapraszamy na koncert Studium Instrumentów Etnicznych Sie Band ze Skarżyska Kamiennej. Założycielem i liderem jest Piotr „Stiff” Stefański. Grupa to kilkanaście osób w różnym wieku, wykonujących muzykę określaną nazwą psychofolk, przy użyciu instrumentów etnicznych z całego świata, (głównie bębnów afrykańskich, które są znakiem rozpoznawczym zespołu). Swoją stylistyką nawiązuje również do folkloru Gór Świętokrzyskich. Wszystko to okraszone jest lirycznymi, niebanalnymi tekstami.

Podczas V Nocy Muzeów dostępne będą ekspozycje muzealne oraz możliwość wjazdu windą na górny poziom Wielkiego Pieca. W programie znajdzie się również III Bitwa Fotograficzna, której koordynatorem będzie Michał Piętak. Na zakończenie imprezy planujemy „Nocne Zwiedzanie Muzeum” więc koniecznie zabierzcie ze sobą latarki.

WSTĘP WOLNY!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.