Wspomnienia ze szkolnej ławy

Kultura

Promocja książki odbyła się w czwartkowe popołudnie, 19 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej na zorganizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Starachowic Wieczorze Starachowickim.

Książka jest zbiorem wspomnień dziewięciu kolegów, którzy ukończyli w 1954 r. starachowickie Technikum Budowy Samochodów, jakie pozbierał ich kolega, również uczeń maturalnej klasy IV b, a który swoje wspomnienia  zawarł w książce „…czy to jawa, czy sen…?”, wydanej w 2014 r. Książka stała się niejako inspiracją dla jego kolegów do wywołania z pamięci doświadczeń dzieciństwa i młodości.

– Książka jest kopalnią wiedzy nie tylko o głośnych wydarzeniach, bohaterskich czynach i znanych postaciach, o których opowiadają przytwierdzone do starachowickich budynków spiżowe i kamienne tablice, lecz przede wszystkim kopalnią wiedzy o historiach zwykłych, a jednak wspaniałych starachowiczan – mówi Adam Brzeziński, szef TPS.

– W trakcie scalania książki zmarło dwóch naszych kolegów Ireneusz Piwnik i Leszek Pałkiewicz. To był ostatni moment na stworzenie takiej książki – mówił Norbert Wieczorek, który opowiedział również o powstawaniu wspomnieniowych zapisków.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.