Niezapomniane Noce Teatralne

flash Kultura

Stowarzyszenie Promocji Talentów przy Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach po raz ósmy zaprosiło nas do udziału w Nocach Teatralnych.

Widowiskowe i zjawiskowe wydarzenie nie mogło odbyć się gdzie indziej (14 września), jak na muzealnej scenie EkoMuzeum im. Jana Pazudra na Wielkim Piecu. Podczas ósmej odsłony obcowania z teatrem i sztuką gościli w Starachowicach aktorzy Teatru Improwizacji „Close Enough” oraz Teatru Panopticum Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie.
 Gościem  specjalnym Nocy Teatralnych był starachowiczanin Konrad Imiela (aktor, wokalista, reżyser teatralny, autor piosenek, pedagog), który wspólnie z Adamem Skrzypkiem (wybitny kontrabasista) zafundowali nam recital „OD WAITSA”. Doskonałe brzmienie roznosiło się po Hali Spustowej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.
– Moja przygoda z solowym śpiewaniem w teatrze rozpoczęła się od recitalu z piosenkami Toma Waitsa pt. „Rybi puzon” (1995), który miał swoją premierę na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej – mówi K. Imiela. – Dziś jestem w zupełnie innym miejscu moich poszukiwań artystycznych niż te 23 lata temu, ale ten Waits siedzi wciąż we mnie dość głęboko. Te waitsowskie inspiracje wciąż się odzywają. Dlatego ten koncert nazwałem „Od Waitsa”, bo od niego wszystko się zaczęło, wiele od niego wziąłem, żeby iść swoją artystyczną drogą dodał muzyk, który razem ze A. Skrzypkiem poszli trochę dalej, przez innych twórców, po autorskie piosenki starachowiczanina.

W przerwach między spektaklami widzowie mogli napić się kawy i herbaty i zjeść coś słodkiego korzystając z teatralnego bufetu.- Serdecznie dziękujemy za udział w 8 Nocach teatralnych wszystkim artystom ale i świetnej, festiwalowej publiczności – mówi Agnieszka Lasek-Piwarska, dyrektor MDK w Starachowicach. – Mamy nadzieję, że wszyscy widzowie, tak jak my, poczuli wyjątkowość piękna tego wieczoru. Dziękujemy też naszym parterom, którzy pomogli w organizacji tego wydarzenia.

Głównym organizatorem Nocy teatralnych było Stowarzyszenie Promocji Talentów przy MDK w Starachowicach w partnerstwie z Muzeum Przyrody i Techniki, Starachowickim Centrum Kultury, Zespołem Szkół Zawodowych nr 1, Hufcem ZHP Starachowice i Młodzieżowym Domem Kultury w Starachowicach. Zadanie było współfinansowane przez Urząd Marszałkowski, powiat starachowicki i gminę Starachowice.

ewan

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.