Nasz krajan w „Mam talent”

Kultura

W telewizyjnym programie TVN „Mam talent” wystąpił nasz krajan Patryk Niekłań. Jego niesamowite akrobacje w kole zachwyciły jurorów a szczególnie znanego tancerza i choreografa Agustina Egurrole, który poprzez naciśnięcie złotego przycisku awansował akrobatę do finału.

O wysportowanym chłopaku z sąsiedztwa już nie raz pisaliśmy na naszych łamach. Zapowiadał się na świetnego koszykarza. Kontuzja stawu kolanowego zniweczyła te plany. Patryk Niekłań, absolwent katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach nie zaniechał sportowej kariery. W wieku 22 lat poszedł w trening siłowy. Całkowicie poświęcił się kulturystyce, pogłębianiu wiedzy z zakresu fizjologi, anatomii oraz żywienia. Ukończył dwa fakultety na AWF w Katowicach oraz studia podyplomowe z Dietetyki Sportowej. Pracował w największej siłowni w Polsce „Fitness fun” Katowice jako trener personalny i dietetyk. Współpracował z WILK Sport Team prowadząc wykłady z żywienia i suplementacji dla kadry Polski Juniorek i kadetek w piłce siatkowej oraz ekstraklasy siatkarek klubu PTSP Piła.

Przygoda z cyrkiem

Zderzenie z cyrkiem i sztuką cyrkową zaczęło się od treningu personalnego, dzięki któremu poznał swoją przyszłą żonę Annę Filipowską. To ona zaraziła go sceną i niekonwencjonalną sztuką teatralno-akrobatyczną.

  • Dzięki Ani rozpocząłem treningi z przyrządem Cyr Wheel oraz akrobację w powietrzu na jedwabnej szarfie zwanej aerial silk. To pozwoliło mi realizować niespełnione ambicje na zupełnie innym polu – mówi.

Nabyte umiejętności w zakresie sztuki cyrkowej zaowocowały kontraktem w Izraelu, gdzie Patryk razem z żoną miał okazję popisywać się na arenie cyrkowej z ludźmi z całego świata. Potem był Teatr w Niemczech, w jednym z największych parków rozrywki typu Disneyland w Europie zwanym Phantasialand w Bruhl, pokazy na statku wycieczkowym Costa Luminosa w różnych krajach Europy.

Swoje niebywałe zdolności akrobatyczno-cyrkowe Patryk zaprezentował przed publicznością telewizyjnego programu „Mam talent”. Jego pokaz akrobacji w kole zrobił niesamowite wrażenie na jurorach. Szczególnie zachwycił znanego tancerza i choreografa Agustina Egurrole, który poprzez naciśnięcie złotego przycisku (taki przywilej przysługuje każdemu z jurorów tylko raz) awansował akrobatę do finału.

  • Cenię sobie perfekcję, jak widzę, że coś jest robione bez błędu, z perfekcją, precyzją, dokładnością a pokaz Patryka właśnie taki był – mówił A. Egurrola. – Trzymał w napięciu od początku do końca. Patryk jest absolutnym mistrzem, nie mogę się doczekać tego, co pokaże  finale.

A powalczy tam o 300 tys. zł.

  • Trudno było mi uwierzyć w to, co się stało. Kiedy stałem na scenie a z góry leciały złote serpentyny, nie dochodziło do mnie to, co się wydarzyło. Dodało mi to na pewno wiary w to, co robię. Zawsze mam wątpliwości przed wyjściem na scenę. Nagrywam swoje treningi i po kilkanaście razy poprawiam każdy element i tak rzadko zdarza się, że jestem zadowolony w 100 proc., że zostało to wykonane tak, jak widzę to w mojej głowie – mówi nasz talent.

Teraz decyzja należy do telewidzów, którzy poprzez smsy zdecydują o wyłonieniu zwycięzcy.


Patryk Niekłań ma 30 lat. Pochodzi ze Starachowic, gdzie ukończył SP nr 9, Gimnazjum nr 3 oraz II LO. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

ewan

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.