Jarmark u Starzecha za nami [zdjęcia]

flash Galeria Kultura

Na brak atrakcji nie narzekał nikt, kto pojawił się na weekendowej imprezie (30-31 maja) Jarmarku u Starzecha, który po raz szesnasty został zorganizowany na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach przez Powiat Starachowicki.

Odwiedzający w tych dniach teren Wielkiego Pieca mieli okazję poznać ginące zawody, uczestniczyć w pokazach rękodzielnictwa, czy zakupić coś interesującego na targu sztuki i rzemiosła, oraz wziąć udział w prezentacji produktów wysokiej jakości, w tym posiadających znak „Poznaj dobrą żywność”.

Wystąpili artyści ze: Spółdzielczego Domu Kultury, Klubu Wanacja, Szkoły Tańca „MiM”, Młodzieżowego Domu Kultury oraz Starachowickiego Centrum Kultury. Wieczorem zaprezentował się zespół „Game Cover”.

Drugiego dnia wystąpiły zespoły ludowe. Była Orkiestra Dęta z Brodów i „Sołtyski” z Pawłowa, a także Kabaret „Prosto z Mostu” i Koło Gospodyń „Marcinkowianie”, Gromada” i Kapela „Sąsiedzi” z Tychowa Starego. Swój repertuar zaprezentował Teatr „Starachowianie” oraz Formacja Taneczna „Fascynacja” i Zespół Śpiewaczy „Brodowianki”.

Gwiazdą wieczoru był zespół „Classic”. Imprezę zakończył pokaz laserowy.

 

Małgorzata Śpiewak

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.