Cięta na śpiewanie

Kultura

Mimo licznych przeciwności, również zdrowotnych, dobrze zapowiadająca się młoda wokalistka nie traci rezonu i nadal działa na artystycznej niwie. Po niemal rocznej przerwie wróciła do śpiewania, by udowodnić sobie i innym, że chce i potrafić to robić.

Karolina Rakowska (18 lat), tegoroczna maturzystka III Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach, niegdyś solistka Studia Piosenki Starachowickiego Centrum Kultury, związana również z Młodzieżowym Domem Kultury ma na swoim koncie szereg wokalnych sukcesów. Jeszcze 2-3 lata temu nie było imprezy w mieście bez jej udziału. Dzielnie, odnosząc sukcesy, reprezentowała miasto, powiat i region na festiwalach ogólnopolskich i zagranicznych. M.in. w Rimini w 2015 roku wyśpiewała pierwsze miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Magia Italiana we Włoszech. Nagle zniknęła a jej miejsce na scenie zajęły inne, młode i utalentowane wokalistki. Złożyło się na to wiele powodów, również zdrowotnych.

– Przez ostatni rok praktycznie w ogóle nie śpiewałam. Przeszłam dwie operacje na szczękę (która wypadała, strzelała, pojawiał się szczękościsk), prawdopodobnie czeka mnie jeszcze jedna operacja – mówi Karolina. – Tak w zasadzie to nie ma jednoznacznej diagnozy. Bywało, że jak dużej pośpiewałam, to nie byłam w stanie mówić. Być może moje problemy zdrowotne to pokłosie śpiewania, ale nie chcę i nie zamierzam z tym skończyć.

Potwierdzeniem tego są jej ostatnie nagrania w Studiu Muzycznym Nonagram w Krakowie, gdzie miała okazję zaśpiewać dwa utwory: Adel (When we were young) i B. Adamsa (Everything I do).

– Mimo trudności nie poddaję się i cały czas walczę o to, by śpiewać. Przez lata ciężko pracowałam w tym zakresie, kosztowało mnie to wiele wyrzeczeń, z tego powodu zaniedbałam naukę, ale wiem, że śpiewanie to całe moje życie. Jestem cięta na  śpiewanie. Chcę i będę to robić – mówić pełna determinacji 18-latka. – Pojechałam do Krakowa tak naprawdę po to, żeby się sprawdzić po rocznej przerwie. Zarówno technika, jak i mój wokal zostały docenione. Nagrane przez mnie kawałki są w trakcie obróbki. Maja szansę pojawić się na kanale internetowym, dzięki czemu – mam nadzieję – mam szansę trafić do szerszego grona odbiorców.

Karolina wiąże swoją przyszłość ze śpiewem, ale póki co zamierza skoncentrować się wyłącznie na nauce, bo przed nią matura i studia prawnicze, na które zamierza zdawać.

ewan

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.