A kuku. Tu folk’n’roll

Kultura

Młodzieżowy Dom Kultury w Starachowicach oraz Fundacja Kukułeczka zapraszają na koncert „A ku ku: folk’n’roll”. Koncert będzie artystycznym podsumowaniem wspólnej pracy zespołów rockowych z MDK i kapeli ludowej zespołu folklorystycznego „Kukułeczka”. Odbędzie się w niedzielę 14 października o godzinie 17.00 w Starachowickim Centrum Kultury. Wstęp wolny.

Projekt „A ku ku: folk’n’roll” to cykl wspólnych warsztatów muzycznych członków młodzieżowej grupy rockowej z MDK i zespołu ludowego z Kukułeczki, zakończony koncertem, na którym zostaną zaprezentowane efekty wspólnej pracy obu grup. Na działania projektowe realizatorzy czyli MDK i Fundacja Kukułeczka pozyskali 8 tysięcy złotych finansowania ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2016 – 2018.

Głównymi realizatorami projektu są przedstawiciele dwóch zespołów rockowych, które działają w Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach: White Streaks i Celibat oraz kapela Ludowa Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego „Kukułeczka”. Młodzież tworzy ten projekt przy wsparciu merytorycznym instruktorów muzycznych: Krzysztofa Stanika opiekuna rockmenów oraz Szczepana Królikowskiego opiekuna kapeli ludowej. Jednym z głównych założeń projektu jest jak największy udział dzieci i młodzieży w jego realizacji. Oprócz pracy nad muzyczną stroną młodzież zajmuje się też jego promocją. Jedna z uczestniczek, młoda skrzypaczka Jagoda Blicharz podsunęła i opracowała graficznie motyw symbolizujący wspólne muzykowanie, który stał się niejako logo projektu. Polne kwiaty zatknięte w gryf gitary elektrycznej to właśnie „ A ku ku: folk’n’roll”.

– Głowy pełne pomysłów spotykają się w każdy wtorek by wspólnie grać, poznawać nowe brzmienia i połączenia brzmień, by proponować i spierać się twórczo w kwestii ostatecznych rozwiązań. – mówi Marta Blicharz, prezes fundacji Kukułeczka.

– Pomysłów przybywa a czas nas goni… w międzyczasie okazuje się, że pomysł połączenia dwóch na co dzień odrębnie funkcjonujących stylów jest trafiony i z pewnością nie poprzestaniemy na jednym projekcie dodaje Agnieszka Lasek -Piwarska dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury.

Działania są realizowane w ramach projektu Wojewódzkiego Domu Kultury „Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej” a dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016 – 2018 oraz ze środków Województwa Świętokrzyskiego.

MDK i Kukułeczka

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.