Zamiast sylwestrowej zabawy, Izba Dziecka

Starachowiccy policjanci zatrzymali 16-letniego mieszkańca gminy Kunów podejrzewanego o usiłowanie rozboju na 16-latku. Sprawca chciał ukraść telefon komórkowy wartości 400 złotych. Podczas zdarzenia zniszczył pompę insulinową pokrzywdzonego wartości 8 tys. złotych. Teraz odpowie przed sądem rodzinnym.

Do dantejskich scen doszło w godzinach dopołudniowych na jednej z ulic miasta. Do dwóch nastolatków podszedł nieznany im chłopak i zapytał o godzinę. Gdy jeden z nich wyciągnął telefon komórkowy, aby sprawdzić czas, ten wyrwał mu go z ręki.

– Wówczas pokrzywdzony zagroził wezwaniem policji i sprawca oddał mu jego własność. Jednak cały czas chłopak podążał za nastolatkami. W pewnym momencie podszedł i uderzył pokrzywdzonego w twarz, a następnie zaczął go bić i kopać po całym ciele żądając wydania telefonu – informuje asp. Monika Kalinowska, oficer prasowy KPP Starachowice. Gdy sprawca zorientował się, że osoby postronne zwróciły uwagę na szarpiących się nastolatków, rzucił się do ucieczki.

O zdarzeniu zostali poinformowani policjanci patrolujący miasto. – Już w kilka minut po zgłoszeniu zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy, który na widok radiowozu zaczął uciekać. Stróże prawa podjęli pościg i zatrzymali go. Jak się okazało sprawcą zajścia był 16-letni mieszkaniec gminy Kunów. Noc spędził w Policyjnej Izbie Dziecka. Teraz będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym – dodaje asp. Kalinowska.

Jak udało się ustalić śledczym, podczas zdarzenia sprawca uszkodził pokrzywdzonemu pompę insulinową wartości 8000 złotych. 16-latek przez blisko 3 godziny pozbawiony był stałego dopływu insuliny, co stanowiło zagrożenie dla jego zdrowia. – Na szczęście w porę udzielono mu pomocy lekarskiej – opowiada rzecznik starachowickiej policji.

Rafał Roman

Poprzedni artykułWoda chlorowana
Następny artykułDom, w którym sami nie będą samotni

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Trzy lata temu pożary szalały na składowisku odpadów koło Starachowic. Dziś podobny dramat przeżywają mieszkańcy powiatu koneckiego. Zobacz relację reportera naszego wydawnictwa z miejsca dramatycznej akcji strażackiej.  21 lipca (niedziela), od godziny 4 w akcji gaszenia uczestniczy 68 strażaków i...
Po raz drugi w historii, plac rekreacyjny obok krytej pływalni przy ul. Szkolnej w Starachowicach zamienił się w miejsce, gdzie niemal na każdym kroku można było spotkać fanów muzyki dance oraz disco. Starachowicka Gala Disco Polo okazała się strzałem...

Czy segregacja ma sens?

Przynajmniej trzy pojemniki na śmieci, różnokolorowe worki, skrupulatny podział odpadów zanim trafią na wysypisko. Wszystko dla naszego środowiska. Tylko jaki to ma sens, skoro już pod domem misterna robota idzie na marne i zbierany przez nas plastik, szkło czy...

Integracja przy grillu

Członkowie Stowarzyszenia "Niepełnosprawni plus" w Starachowicach spotkali się na dorocznym grillowaniu. Integracja przy kiełbasce odbywa się przy siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Majówka.  

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze