Wymusił pierwszeństwo. Czy mieszkaniec powiatu starachowickiego straci prawo jazdy?

flash Gorące tematy Paragraf

Komenda Powiatowa Policji w Starachowicach, w minioną niedzielę (15 kwietnia) wszczęła postępowanie w sprawie zdarzenia, do jakiego doszło na odcinku drogi wojewódzkiej nr 744. W Trębowcu Dużym, na terenie gminy Mirzec zderzyły się osobowe bmw, a także skoda. Kobieta, która kierowała drugim z wymienionych pojazdów, wymagała wizyty w szpitalu.

Do zdarzenia, jak informują starachowiccy stróże prawa doszło w niedzielę, 15 kwietnia. – Ok. godz. 14.15, do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji wpłynęła informacja o zdarzeniu z udziałem dwóch samochodów. Funkcjonariusze naszej jednostki, którzy błyskawicznie pojawili się na miejscu, potwierdzili ją – mówił podinsp. Aleksy Hamera, naczelnik wydziału prewencji KPP. Śledczy ustalili przebieg zdarzenia, które jak się później okazało zostało zakwalifikowane jako kolizja.

  • Ze wstępnych ustaleń wynika iż, 24-letni mieszkaniec gminy Mirzec, który kierował samochodem marki BMW, wymusił pierwszeństwo przejazdu, czym doprowadził do zderzenia z drugim pojazdem. Skodą kierowała 23-letnia mieszkanka także gminy Mirzec – tłumaczył naczelnik Hamera. Wraz z kobietą, autem podróżowali jeszcze trzej pasażerowie. Osoby te, podobnie jak 24-latek z bmw, opuściły pojazd przed tym, jak dojechały pierwsze zastępy strażaków, a także zespół ratownictwa medycznego. Najmniej szczęścia miała kobieta, która siedziała za kierownicą skody.

– Udzielono jej kwalifikowanej pomocy przedmedycznej. Poszkodowana uskarżała się na bóle oraz ogólne potłuczenia ciała. Za pomocą tzw. deski ortopedycznej, trafiła do karetki pogotowia, a ta przetransportowała ją do szpitala – poinformował TYGODNIK dyżurny operacyjny na stanowisku kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach. Poważnych obrażeń, na szczęście nie doznali pozostali uczestnicy.

  • Postępowanie prowadzone jest w kierunku art. 86 par. 1 Kodeksu Wykroczeń (kto, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podlega karze grzywny – przyp.red.). Na obecnym etapie, nasze ustalenia wskazują na to, iż sprawcą kolizji był 24-letni mieszkaniec powiatu starachowickiego. Mężczyzna został poddany badaniu na obecność alkoholu w organizmie. Był trzeźwy. Podobnie zresztą jak kierująca skodą – relacjonował podinsp. Hamera. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Ze względu na fakt, iż doszło w tym przypadku do naruszenia przepisów prawo o ruchu drogowym, o jego dalszych losach, ma niebawem zadecydować sąd.

Działania ratowników Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, polegały na zabezpieczeniu miejsca, odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej oraz przekazanie jej zespołowi ratownictwa medycznego. W trakcie prowadzonych działań ruch na drodze kierowany był wahadłowo przez patrol policji. – Łącznie, w akcję zaangażowanych było 4 zastępy, w tym dwa z OSP Mirzec oraz OSP Trębowiec – tłumaczył dyżurny KP PSP.

fot. KP PSP Starachowice

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.