W Wawrzeńczycach heroiczna walka z żywiołem [ZDJĘCIA]

flash Galeria Gorące tematy Paragraf

Do późnych godzin wieczornych potrwa prowadzona przez zarówno zawodowych strażaków, jak i ochotników akcja na terenie składowiska złomu w miejscowości Wawrzeńczyce, w gminie Pawłów. Palą się wraki samochodów, stare opony i inne elementy, jakie znajdowały się na skupie. Po zakończeniu działań gaśniczych, przyczyny niebezpiecznego pożaru ma badać policja.

Ogień na terenie składowiska złomu, o powierzchni ok. 900 metrów kw. zauważono, w środę (23 maja), ok. godz. 8.41. Informacja o pożarze dotarła błyskawicznie do ratowników starachowickiej jednostki ratowniczo-gaśniczej. – Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, iż doszło do pożaru jednego z samochodów jaki znajdował się na terenie składowiska złomu – poinformował TYGODNIK Marcin Nyga, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Ogień rozprzestrzenił się szybko na kolejne wraki, a także inne przedmioty, które składowano w Wawrzeńczycach. – Podjęto decyzję o ewakuacji wszystkich pracowników składowiska. Na miejscu był również właściciel obiektu. Na szczęście żadnej z osób nie stało się nic poważnego – zaznaczył rzecznik Nyga. W akcję gaśniczą zaangażowani byli nie tylko zawodowi strażacy. Na miejsce zdarzenia ściągnięta została cysterna z wodą, a także pozostałe jednostki ochotniczej straży pożarnej z gminy Pawłów. W tym m.in. OSP Ambrożów, OSP Pawłów, OSP Radkowice, OSP Kałków.

  • O wsparcie poprosiliśmy również jednostki z Kielc oraz Ostrowca Św. Dojechał specjalistyczny kontener ze sprzętem ochrony górnych dróg oddechowych – mówił rzecznik KP PSP. Na terenie składowiska pracuje również koparko-ładowarka. Droga do Wawrzeńczyc od strony Ambrożowa i Chybic, na czas akcji gaśniczej została zamknięta przez policję.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.