Stracili prawo jazdy za przekroczenie prędkości

flash Paragraf

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego starachowickiej komendy podczas minionej niedzieli zatrzymali trzech kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Wszyscy stracili już prawa jazdy.

Do tych zatrzymań doszło w minioną niedzielę. Funkcjonariusze ze starachowickiej drogówki w miejscowości Parszów prowadzili kontrole pojazdów pod kątem przekraczania przez kierujących dozwolonej prędkości. Kiedy zauważyli szybko poruszający się pojazd marki Citroen Xsara wykonali pomiar. Urządzenie wykazało, że kierowca auta jechał w terenie zabudowanym z prędkością 128 km/h.  Policjanci zatrzymali samochód do kontroli. Za jego kierownicą siedział 56-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy za pokwitowaniem. Nałożyli również na kierującego mandat i punkty karne.

Kilkanaście minut później, w tym samym miejscu policjanci zatrzymali kierującego pojazdem Audi Q5, 37-latka ze Starachowic, który jechał w terenie zabudowanym z prędkością  108 km/h. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a sprawą zajmie się sąd.

Niechlubnym „rekordzistą” okazał się kierujący Audi A4, który w miejscowości Tarczek,  w terenie zabudowanym jechał z prędkością 142 km/h. Policjanci zatrzymali 21-latkowi prawo jazdy, nałożyli mandat i punkty karne.

Apelujemy do kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego !

Przypominamy!

W związku z nowelizacją przepisów Prawa o Ruchu Drogowym, kierującemu pojazdem w terenie zabudowanym, przekraczającemu prędkość powyżej 50 km/h obligatoryjnie zostaje zatrzymywane prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Ponadto nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyna wypadków.

 

źródło: KPP w Starachowicach

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.