Starcie strażaków z poważnym żywiołem [ZDJĘCIA]

flash Gorące tematy Paragraf

Spalona drewniana podłoga, poważnie uszkodzona konstrukcja stropu i co najważniejsze zalecenie naprawy przewodu kominowego – to tragiczny bilans pożaru, do jakiego doszło w jednym z budynków na terenie prywatnej posesji w Starachowicach. Kto wyszedł zwycięsko z walki z żywiołem?

Dramatyczne sceny, które z pewnością utkwią w pamięci na długo, rozegrały się w sobotę, 24 marca. Wówczas to dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej PSP w Starachowicach odebrał zgłoszenie o pożarze w budynku jednorodzinnym przy ul. Moniuszki.

  • Ze zgłoszenia wynikało, że w budynku znajduje się jedna osoba. Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się drewniana podłoga oraz belki drewnianej konstrukcji stropu w punkcie styku z przewodem kominowym – poinformował Marcin Nyga, oficer prasowy starachowickiej straży. W budynku znajdowała się jedna osoba. – Mężczyzna opuścił go przed przybyciem zastępów z jednostki ratowniczo-gaśniczej – dodał Nyga. Rolą zawodowych ratowników było przede wszystkim to, by nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia.
  • Działania polegały m.in. na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego do budynku – podkreślił oficer prasowy KP PSP. Dla strażaków priorytetem było ugaszenie stropu. – By tego dokonać, ratownicy pracowali w specjalistycznym sprzęcie. Zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych, pokonali walkę z żywiłem. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do rozbiórki nadpalonej konstrukcji stropu i skontrolowaniu za pomocą kamery termowizyjnej pomieszczenia objętego pożarem w celu wykluczania ukrytych zarzewi ognia – zaznaczył rozmówca TYGODNIK-a.

Obecny na miejscu Inspektor Nadzoru Budowlanego podjął decyzję o dopuszczeniu budynku do dalszego użytkowania z zaleceniem naprawy przewodu kominowego oraz uszkodzonego stropu. – W działaniach brały udział cztery zastępy ze starachowickiej JRG. Łącznie 12 strażaków – zakończył Nyga.

fot. KP PSP Starachowice

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.