Śledczy w poszukiwaniu klucza do rozwiązania zagadki. Opinia biegłego posłuży w śledztwie

flash Gorące tematy Paragraf

Prokuratura Rejonowa w Starachowicach, która prowadzi postępowanie w sprawie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, do jakiego doszło w kwietniu na ul. Zgodnej, wystąpiła z wnioskiem o przygotowanie opinii – dowiedział się TYGODNIK. – Od ekspertyzy biegłego zależeć będą dalsze losy śledztwa – stwierdziła Eliza Juda, prokurator rejonowy.

Do tragicznego zdarzenia, jak informowaliśmy na łamach TYGODNIK-a, doszło w sobotę, 21 kwietnia. Samochód osobowy kierowany przez 25-latka, potrącił rowerzystę. Kierujący jednośladem – jak wynika ze wstępnych ustaleń – najpierw poruszał się chodnikiem, by w pewnym momencie zjechać na drogę. Wówczas miało dojść do zderzenia. Życia 69-latka, pomimo prowadzonej na miejscu akcji reanimacyjnej, niestety nie udało się uratować. Mężczyzna zmarł, a wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajęli się funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, a także Prokuratura Rejonowa. Co zmieniło się w sprawie, od tragicznego wypadku?

  • Kierowca samochodu osobowego marki Opel Astra, nadal nie usłyszał zarzutów. Na obecnym etapie postępowania, wystąpiliśmy z wnioskiem o przygotowanie opinii na temat wypadku – powiedziała Eliza Juda, prokurator rejonowy. Za opracowanie i przygotowanie dokumentacji, odpowiedzialny ma być biegły z zakresu ruchu drogowego i wypadków. – Policjanci nadal prowadzą czynności w tej sprawie. Gromadzony jest materiał dowodowy  – dodała szefowa starachowickich śledczych.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.