Gdzie są zaginieni mieszkańcy powiatu starachowickiego? Policja wpadła na ich trop

flash Paragraf

Wiele wskazuje na to, że poszukiwani od kilku dni 21-letni Dawid Wojteczek, a także 16-letnia Wiktoria Gwóźdź, wyjechali w góry i przebywają na terenie powiatu tatrzańskiego – dowiedział się portal starachowicki.eu. Informację w środę, 24 stycznia potwierdził mł.asp. Krzysztof Waksmundzki, rzecznik prasowy komendanta powiatowego policji w Zakopanem.

  • Na początku tygodnia, funkcjonariusze starachowickiej policji, którzy prowadzą poszukiwania i realizują czynności w tej sprawie, zwrócili się do naszej jednostki o pomoc prawną – tłumaczy rzecznik prasowy KPP Zakopane. – Z posiadanych informacji wynika, że osoby zaginione, a zatem dwoje mieszkańców powiatu starachowickiego, mogą przebywać na terenie powiatu tatrzańskiego – dodał nasz rozmówca.

Jak ustalił portal starachowicki.eu, właśnie w tym miejscu, w poniedziałek (22 stycznia) miał logować się telefon 21-latka. Informacja została natychmiastowo przekazana do wszystkich patroli, które pilnują porządku w Zakopanem i okolicy zimowej stolicy Tatr. – Czynności w tej sprawie nadal są realizowane. W ramach pomocy prawnej, komunikat o zaginionych osobach, został zamieszczony na naszej stronie internetowej, a także przesłany do lokalnych mediów – stwierdził mł.asp. Waksmundzki.

We wtorkowy wieczór, policja w Zakopanem otrzymała kolejny sygnał o dwóch młodych osobach. Na jednym z podhalańskich portali, pod wiadomością o zaginionych, zamieszczony został komentarz. Mężczyzna i nastolatka, mieli być widziani w Białce Tatrzańskiej. – W tym momencie nie możemy powiedzieć, iż jest to informacja potwierdzona. Komunikat o zaginionych trafił oczywiście do wszystkich jednostek podległych KPP Zakopane – wyjaśnił rzecznik Waksmundzki.

W piątek, 19 stycznia, ok. godz. 23, Dawid Wojteczek (21 lat) wyjechał z domu pojazdem marki Mercedes koloru żółtego nr rej TST 12577 i do dziś nie powrócił, ani też nie nawiązał kontaktu z rodziną. RYSOPIS ZAGINIONEGO: wzrost 175 cm, waga około 70 kg, włosy ciemne krótkie, twarz szczupła pociągła, oczy brązowe, uszy przylegające, nos prosty, uzębienie pełne, sylwetka szczupła, wysoka. W dniu zaginięcia osoba ubrana była w spodnie czarne materiałowe, buty sportowe białe kurtkę szaro-białą z białym kapturem.
W sobotę, 20 stycznia, ok. godz. 4.30, 16-letnia Wiktoria Gwóźdź wyszła z domu i nie powróciła, ani też nie nawiązała kontaktu z rodziną. RYSOPIS ZAGINIONEJ: wzrost 160 cm, waga ok. 50 kg, sylwetka szczupła, włosy koloru blond, proste, długie, twarz okrągła, oczy piwne, uszy normalne przylegające, nos średni prostolinijny, uzębienie pełne. W dniu zaginięcia osoba ubrana była w granatową kurtkę z kapturem z puchowym obszyciem, spodnie dżinsowe koloru jasnego, buty trzewiki koloru czarnego, sznurowane, czapka czarna z białym napisem SLAWE, plecak koloru czarnego z białym napisem adidas.
Osoby posiadające informacje mogące pomóc w odnalezieniu zaginionych proszone są o kontakt z KPP w Starachowicach, Al. Armii Krajowej 27 pokój 207/210 lub o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 41 276-02-12, 41 276-02-32 lub 41 276-02-05, lub 997.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.