Za kleje i narzędzia do aresztu

Paragraf

Działał m.in. na terenie Starachowic, Ostrowca Św., a także Włoszczowy. 42-letni mieszkaniec powiatu kieleckiego podejrzany jest o kradzieże w sklepach ogólnobudowlanych. Mężczyzna – jak dowiedział się TYGODNIK – był poszukiwany przez sąd, celem doprowadzenia do zakładu karnego. Mundurowi zatrzymali również osobę, która kupowała od niego skradzione przedmioty.

Na początku ubiegłego tygodnia włoszczowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży w jednym ze sklepów ogólnobudowlanym we Włoszczowie. Łupem złodzieja padły warte ponad 2000 zł przedmioty m.in. siekiery i akcesoria samochodowe.

Dzięki skrupulatnej i wnikliwej pracy, policjanci kilka dni później zatrzymali podejrzanego o tą kradzież 42-latka z powiatu kieleckiego. Mężczyzna został zatrzymany przez włoszczowskich funkcjonariuszy na terenie Starachowic. Jak ustalili stróże prawa, tego samego dnia, zanotował na swoim niechlubnym, koncie dwie kradzieże w sklepach budowlanych w Ostrowcu Św. i Starachowicach. Zabrał kleje, narzędzia, taśmy o łącznej wartości ponad 1,8 tys. zł. Okazało się również, że mieszkaniec powiatu kieleckiego poszukiwany jest przez sąd celem doprowadzenia do zakładu karnego.

Włoszczowscy policjanci zatrzymali także 43-letniego mieszkańca województwa śląskiego, który kupował od 42-latka skradzione przedmioty. Obaj usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Mundurowi odzyskali skradzione przedmioty, które trafią to prawowitych właścicieli. Wobec 42-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dwumiesięcznego aresztu.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.