Zapłacił za ucieczkę z policyjnych sideł

flash Paragraf

Sceny niczym z dobrych, amerykańskich filmów kina akcji, rozegrały się na terenie Sądu Rejonowego w Starachowicach. W marcu br., w budynku przy ul. Konstytucji 3-go Maja mieściła się tymczasowa siedziba wydziału karnego. W tym samym czasie trwał remont placówki przy ul. Staszica. Dlatego większość spraw, odbywała się właśnie tam.

29-latek, którego mieli na oku starachowiccy stróże prawa, nie byłoby jednak sobą, gdyby nie to, co w ciągu zaledwie kilkunastu sekund zrobił. Pilnowany przez jednego mundurowych, odepchnął funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji i uciekł. Po krótkim pościgu, na terenie Sądu zatrzymano go, skuto w kajdanki i osadzono w policyjnej izbie zatrzymań. Śledczy do i tak bogatej, przestępczej przeszłości, dopisali kolejny, nowy rozdział. Ponownie zamknięty wyrokiem. Lista zarzutów powiększyła się o następne.

Odpowiedział za swój czyn

– Sąd Rejonowy w Starachowicach uznał winnym oskarżonego mężczyznę o to, że 14 marca 2017 r., naruszył nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego, aspiranta sztabowego F., który w tym czasie wykonywał obowiązki służbowe. Z ustaleń wynika, iż 29-letni mieszkaniec powiatu starachowickiego, odepchnął policjanta, w wyniku czego pokrzywdzony doznał obrażeń ciała, w postaci m.in. stłuczenia lewego pośladka, które to spowodowały u niego uszkodzenie ciała oraz naruszenie narządów ciała, trwające nie dłużej niż 7 dni – poinformował TYGODNIK Jan Klocek, rzecznik prasowy ds. karnych, penitencjarnych, nieletnich Sądu Okręgowego w Kielcach.

– Mężczyzna oskarżony był o popełnienie czynu, mającego związek z art. 222 par. 1 i art. 157 par. 2 Kodeksu Karnego. Sprawca został uznany za winnego. Sąd wymierzył mu karę 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na czas próby 1 roku. Wobec niego orzeczono także, naprawienie szkody na rzecz policjanta, w postaci zadośćuczynienia za poniesioną krzywdę w wysokości 500 zł – dodał rzecznik Klocek. 29-latek – jak wynika ze zgromadzonego materiału dowodowego w sprawie – miał być tego dnia doprowadzony do Sądu z Prokuratury.

Ze śmiertelnym wypadkiem w tle

Wyrok, co do ucieczki, uprawomocnił się. Warto dodać, że imię i nazwisko, 29-letniego mieszkańca gminy Pawłów, występowało lub występuje do dziś w blisko 20 sprawach w Sądzie Rejonowym.

17 kwietnia 2016 r. kierując volkswagenem transporterem był sprawcą wypadku, do jakiego doszło na ul. Ostrowieckiej w Starachowicach. Zdarzenie okazało się tragiczne w skutkach dla mieszkańca powiatu ostrowieckiego, który tego dnia jechał na motorze. Przed mężczyzną jechała na swoim motocyklu jego partnerka. Na wysokości stacji paliw, na przeciwnym pasie ruchu znajdowało się wspomniane auto niemieckiej produkcji, którego kierowca zwolnił. Tak jakby chciał skręcić na stację benzynową. Manewru jednak nie sygnalizował. Kobieta na motocyklu minęła auto, a kierowca nagle ruszył i zaczął skręcać stając na drodze jadącego chwilę później mężczyznę. Zderzenie było tak silne, że motocyklista upadł kilkanaście metrów dalej. Wypadku nie przeżył.

27 stycznia br. starachowicki sąd wydał wyrok, na mocy którego uznał oskarżonego za winnego spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. – Skazano go na 4 lata pozbawienia wolności, a jednocześnie orzeczono środek karny w postaci dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym. Do czasu uprawomocnienia się wyroku, orzeczono 6-miesięczny areszt.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.