Połamane żebra, ręka, wylew, a na końcu śmierć

flash Gorące tematy Paragraf

Historia 56-letniego mieszkańca gminy Bodzentyn, niestety nie miała szczęśliwego zakończenia. Wszystko rozegrało się w Celinach. Mężczyzna po raz widziany był 31 sierpnia 2016 r. Zaniepokojeni krewni, po 2 dniach, kiedy zorientowali się, że mogło stać się coś złego, zawiadomili policję. Rozpoczęły się poszukiwania. Po kilku godzinach w zaroślach oddalonych o kilkadziesiąt metrów od domu zaginionego, odnaleziono zwłoki mężczyzny.

Zatrzymania dzień po dniu

– Na miejscu zdarzenia mundurowi przeprowadzili niezbędne czynności pod nadzorem prokuratora. Nie określiły one bezpośredniej przyczyny śmierci, jednakże, policjanci przypuszczali, że do tej tragedii mógł się ktoś przyczyniać. Praca kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Kielcach pozwoliła na wytypowanie osób, które mogły mieć związek z tym zdarzeniem. Tego samego dnia został zatrzymany 34-letni mieszkaniec gminy Bodzentyn. Później do policyjnego aresztu trafił 37-latek z tej samej miejscowości. Śledczy ustalili również, że młodszy z zatrzymanych kilka dni wcześniej dokonał rozboju na 56-latku – relacjonował Damian Janus z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Wyjaśnieniem zagadkowej śmierci zajęła się Prokuratura Rejonowa w Starachowicach, która zleciła wykonanie wielu czynności w tej sprawie. – Mężczyźni zostali przesłuchani w charakterze podejrzanych, gdzie przedstawiono im zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy, później areszt został przedłużony. W sprawie powołano biegłych. Zlecono ponadto wykonanie specjalistycznych badań i porównań materiału DNA – tłumaczył w trakcie śledztwa Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Długa lista obrażeń

Jak dowiedział się TYGODNIK, starachowicka Prokuratura skierowała w sprawie 34-latka i 37-latka, akt oskarżenia.

– Mężczyźni zostali oskarżeni o to, że 30 sierpnia ub. w miejscowości Celiny, działając wspólnie i w porozumieniu, poprzez zadawanie uderzeń kijem, stopami oraz rękami po całym ciele, pobili poszkodowanego. Doznał on obrażeń ciała, w postaci rozległych podbiegnięć krwawych, urazów skórnych, mięśni tułowia, kończyn dolnych i górnych, zmiażdżenia mięśni pośladków i prawego ramienia, podbiegnięć krwawych, urazu głowy, otarć naskórka, tłuczonej rany na prawej stopie, złamania lewej łopatki, złamania dwóch lewych żeber, śródręcza lewej ręki, stłuczenia i obrzęku płuc, wylewu krwawego podpajęczynowego mózgu – poinformował Jan Klocek, rzecznik prasowy ds. karnych, penitencjarnych, nieletnich Sądu Okręgowego w Kielcach.

Wymienione urazy, zdaniem śledczych naraziły 56-latka na bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa, spowodowały ciężki uszczerbek na zdrowiu, w postaci realnego zagrożenia życia. – Następstwem była śmierć pokrzywdzonego. Jeden z oskarżonych wymienionego w akcie oskarżenia czynu, miał dopuścić się będąc uprzednio skazanym za umyślne przestępstwo. Będzie odpowiadał w warunkach recydywy – zaznaczył rzecznik Klocek.

Dodatkowo śledczy ustalili, że młodszy z zatrzymanych kilka dni wcześniej dokonał rozboju na 56–latku w wyniku czego poszkodowany stracił kosiarkę. 37–latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast 34–latek może trafić do więzienia nawet na 12 lat. Do postawionych im przez śledczych zarzutów, nie przyznają się. Obaj przebywają w Areszcie Śledczym w Kielcach.

Czy wiesz, że…
Młodszy z oskarżonych w przeszłości karany był już za zabójstwo. W zakładzie karnym odsiadywał wyrok 15 lat pozbawienia wolności.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.