Tragedia wisiała na włosku

flash Paragraf

Godz. 12.45. Świętokrzyscy stróże prawa otrzymują informację do zdarzeniu drogowym na terenie gminy Nowa Słupia. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż 59-letni kierujący ciężarowym renault z naczepą, jadąc drogą W-756 od strony Nowej Słupi w kierunku Łagowa, na skrzyżowaniu z drogą powiatową w kierunku Jeleniowa, wykonywał manewr wyprzedzania mercedesa.

Jak informują funkcjonariusze zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, doszło do tego, w miejscu niedozwolonym, na podwójnej linii ciągłej. Skutek okazał się opłakany. Auto francuskiej produkcji zderzyło się z mercedesem, za kierownica którego siedział trzeźwy 34-latek, który w tym czasie wykonywał na skrzyżowaniu manewr skrętu w lewo, do Jeleniowa. W wyniku zderzenia pojazdy przemieściły się na lewe pobocze drogi, samochód ciężarowy uderzył przodem w drzewo, ścinając je. Kierowca mercedesa został przewieziony do szpitala.

Marcin Charuba z kieleckiej straży pożarnej twierdzi, iż pierwsze zgłoszenie dotyczyło ciężarowego tira, który uderzyć miał w drzewo. – Na miejscu Ochotnicze Straże Pożarne ustaliły, że doszło do zderzenia dostawczego busa z ciężarówką. Bus znajdował się poza drogą, zaś ciężarówka na jezdni. Strażacy pomagali w uwolnieniu kierowcy z busa, przekazali go pod opiekę załogi karetki pogotowia – dodawał.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.