Śmierć czyhała na drodze

flash Paragraf

We wtorek, 19 września br. wieczorem, po godz. 19.00 starachowicka policja otrzymała zgłoszenie, że na odcinku leśnym drogi  744 między Starachowicami a Tychowem Starym, leży mężczyzna. Że coś leży na jezdni zauważył kierujący ciężarówka mężczyzna. Zatrzymał się i zobaczył, że na ulicy leży człowiek. Powiadomił policję, która jako pierwsza pojawiła się na miejscu zdarzenia.

– Mężczyzna miał obrażenia, ale tętno i oddech były jeszcze wyczuwalne – informuje Monika Kalinowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. – Policjanci podjęli reanimację, która była kontynuowana przez służby pogotowia ratunkowego. Niestety życia mężczyzny nie udało się uratować.

Lekarz stwierdził zgon, jak się potem okazało 27-letniego mieszkańca gminy Mirzec.

W jakich okolicznościach stracił życie? Co wydarzyło się na drodze wiodącej przez las? Okoliczności tej tragicznej śmierci, której można było zapobiec ustala policja.

– Trwają czynności, ustalamy okoliczności śmierci mężczyzny.  Jak wynika ze wstępnych ustaleń,  mężczyzna bł widziano ok. godz. 19.00, jak szedł nieprawidłową stroną jezdni, ubrany na ciemno, bez żadnych odblaskowych znaków – mówi M. Kalinowska. – Prawdopodobnie na 27-latka najechał nieznany pojazd. W związku z tym, policja poszukuje świadków zdarzenia, gdyż nadal nieznane są jego okoliczności. Zabezpieczono ślady na miejscu wypadku. Ciało zostało także zabezpieczone. Sekcja zwłok wykaże, czy mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Na podstawie sekcji biegły stwierdzi również czy obrażenia, jakich doznał mężczyzna świadczą o potrąceniu czy przejechaniu przez pojazd.

Przy okazji tego nieszczęśliwego w skutkach zdarzenia, policja apeluje do kierowców i innych uczestników ruchu, by zgłaszali na policję sytuacje, w których osoby ubrane na ciemno poruszają się ulicami bez odblasków.

– Być może dzięki temu uda się zapobiec kolejnej tragedii – powiedziała Kalinowska.

***

Świadkowie zdarzenia lub osoby mające jakiekolwiek informacje na temat jego przebiegu, proszeni są o bezpośredni kontakt z policją pod nr tel. 723-192-197 – asp. szt. Krzysztof Malinowski, zastępca naczelnika Wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu i przestępczością nieletnich

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.