Bułgar na znaki nie zważał

Paragraf

Kilkanaście minut po godz. 12. Piątkowe (25 sierpnia) wczesne popołudnie. Na trasie między Radomiem a Ostrowcem Św., jak zwykle o tej porze nie brakuje pojazdów. Od strony Brodów, do ruchu próbuje włączyć się dostawczy volkswagen T4. Za sterami auta niemieckiej produkcji – jak ustali później starachowicka policja – siedzi 38-latek. Pochodzący z Bułgarii mężczyzna wymusza pierwszeństwo przejazdu, w konsekwencji czego doprowadza do zderzenia z bmw X3. Siła uderzenia jest potężna.

– Do zdarzenia doszło w okolicach tamtejszego wiaduktu – mówi zastępca naczelnika wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach podkom. Grzegorz Wosiek. – Volkswagenem podróżowała jedna osoba. Kierującym bmw X3 okazał się natomiast 62-letni mieszkaniec Krynek w gminie Brody. Oprócz niego w aucie znajdowała się 58-latka, również z Krynek. Pasażerce bmw udzielono pomocy. Kobieta została przewieziona przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Podobnie zresztą, jak kierowca bmw. Jeden pas ruchu był zablokowany – uzupełnia podkom. Wosiek.

Miejsce zdarzenia oprócz stróżów prawa zabezpieczali strażacy. – Nasze działania polegały na odłączeniu zasilania w pojazdach – stwierdził Marcin Nyga, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.