Narkotykowy strzał w sprytnej skrytce

flash Paragraf Starachowice

Stróże prawa podejrzewali, że dwaj mieszkańcy Starachowic mogą posiadać narkotyki. W piątek popołudniu funkcjonariusze pojawili się na posesji 26-letniego mężczyzny. W pomieszczeniu gospodarczym oprócz właściciela, zastali jeszcze 30-latka. W trakcie przeszukania stróże prawa w łóżku znaleźli ukrytą plastikową torbę w której znajdowało się około 1 kg białej substancji. Po badaniach okazało się, że jest to amfetamina.

– W trakcie wykonywanych na miejscu czynności mundurowi ustalili, że część narkotyków może być ukryta w przewodzie kominowym. Przy użyciu kilofa odkuli część komina i wyjęli worek foliowy w którym znajdowało się pół kilograma amfetaminy – poinformował Kamil Tokarski, rzecznik prasowy świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego policji w Kielcach. Okazało się, że 30-latek był poszukiwany do odbycia kary pół roku pozbawienia wolności. W jego mieszkaniu podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli osiem sztuk amunicji oraz 4 gramy amfetaminy.

– Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzut udziału w obrocie znacznej ilości narkotyków, za co może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności. Kilka dni temu decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące – uzupełnia kom. Tokarski.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.