Pracownica banku uratowała seniorkę

flash Paragraf
Scenariusz próby oszustwa był niemal identyczny, jak w innych przypadkach. Do kilku mieszkanek Starachowic dodzwonił się mężczyzna podający się za policjanta, który twierdził że członek rodziny miał wypadek i aby uratować go przed odpowiedzialnością karną potrzebne są pieniądze.

– W dwóch przypadkach kobiety zorientowały się, że może to być oszustwo i rozłączyły się. Natomiast 80-latka poszła do banku, gdzie chciała wypłacić 27 tys. złotych. Podczas dopełniania formalności pracownica banku zorientowała się, że seniorka prawdopodobnie padła ofiarą oszustwa i poleciła natychmiast zgłosić się na komendę. Dzięki dociekliwości oraz czujności, 80 -latka nie przekazał oszustom prawdopodobnie oszczędności całego życia – relacjonowała asp. Monika Kalinowska, oficer prasowy KPP.

Tym razem oszustom nie udało się wyłudzić żadnych pieniędzy, ale przestępcy w dalszym ciągu są aktywni i próbują wykorzystać dobre serce starszych osób. – Dlatego wciąż apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi osobami. We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z policją, dzwoniąc po numer alarmowy 997 lub 112 – tłumaczy asp. Kalinowska.

R.R.