Pożar na „elaboracji”

flash Galeria Paragraf

Kilka godzin trwała walka strażaków z żywiołem przy ul. Elaboracji w Wąchocku. Ogień strawił dwie hale magazynowe, niemal w całości wypełnione tekstyliami. Przedsiębiorca, który od lat próbował ulokować biznes w lesie za Bugajem nie ma złudzeń, że to podpalenie. Czy ma ono związek z działalnością, która wśród mieszkańców budziła kontrowersje?

Gigantyczny pożar przy ul. Elaboracja w Wąchocku wybuchł w nocy (ok. 2.50) z czwartku na piątek (15/16 września). Ogniem objęte zostały dwie hale magazynowe, gdzie składowane były tekstylia.

– Palą się dwie hale. Jedna o powierzchni 1060 m.kw. wypełniona tekstyliami w jednej trzeciej. Druga – oddalona o ponad 100 m. od pierwszej – o pow. 680 m.kw. – całkowicie wypełniona towarem. Pożarem objęte są też bele materiałów składowane na placu obok hal, zajmujące powierzchnię ok. 800 m.kw. – mówił w piątek rano Marcin Nyga z Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach.

Sytuacja była bardzo trudna do opanowania. Na miejscu przez kilka godzin pracowało blisko 30 jednostek straży zawodowej i ochotników. Gaszenie ognia prowadzone było zarówno z ziemi, jak z góry.

– Do budynku nie da się wejść. Dach jednej hali zawalił się, ściany są przechylone i grożą zawaleniem. Z jednej z hal wyciekła płynna, palna substancja, która zapaliła się na powierzchni 150 m.kw. Sprowadziliśmy oddział chemiczny z Kielc, który ma stwierdzić co to była za substancja – dodał M. Nyga.

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu TYGODNIKA. Zapraszamy

Ewelina Jamka

1 Komentarz dla “Pożar na „elaboracji”

  1. „Kilka godzin trwała walka strażaków z żywiołem przy ul. Elaboracji w Wąchocku” Kilka godzin? Chyba kilkadziesiąt! Straż zakończyła pracę na miejscu zdarzenia w niedzielę wieczorem!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.