Policja dla seniorów

Paragraf

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, w poniedziałek, 8 października wzięli udział w spotkaniu z seniorami zorganizowanym przez Nadleśnictwo Starachowice. Spotkanie odbyło w rezerwacie przyrody Rosochacz w Lubieni. Seniorzy podczas spotkania mogli dowiedzieć się od leśniczych, co należy zrobić w razie zgubienia się w lesie.

Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach wzięli udział w spotkaniu z seniorami zorganizowanym przez Nadleśnictwo Starachowice. W okresie jesiennym bardzo często dochodzi do zaginięć w kompleksach leśnych. Spotkanie było bardzo dobrą okazją do przypomnienia o podstawowych zasadach, którymi powinien kierować się każdy kto wychodzi do lasu. Nie ma znaczenia czy do lasu wybieramy się na spacer, czy na grzyby, zawsze trzeba pamiętać o tym, żeby w razie utraty orientacji wiedzieć co należy zrobić. Podstawowymi rzeczami jakie należy zawsze zabierać ze sobą jest telefon komórkowy z naładowaną baterią, powerbank oraz latarkę. Zawsze trzeba poinformować kogoś z rodziny lub osobę najbliższą o tym, że wybieramy się do lasu.

Spotkanie było kontynuacją konferencji profilaktycznej „ Razem dla bezpieczeństwa seniorów”, która odbyła się w czwartek w Komendzie Powiatowej Policji w Starachowicach.

 

Źródło: KPP Starachowice

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.